افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی

زیپو کالا: کارشناس سازمان هواشناسی با بیان روند افزایش دما در بیشتر مناطق کشور نسبت به وقوع بهمن در البرز مرکزی هشدار داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی اضافه کرد: امروز در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و ارتفاعات شمال کرمان بارش پراکنده رخ می دهد و به تدریج این سامانه بارشی از کشور خارج می شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی شده و سه شنبه در بخش هایی از شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران مورد انتظار است.
وی از وقوع گردوخاک در جنوب غرب کشور و کاهش کیفیت هوا در آن مناطق آگاهی داد و اضافه کرد: در سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی سبب کاهش کیفیت هوا می شود.
گودرزی بیان این که در چند روز آینده دمای هوا روند افزایشی دارد، نسبت به وقوع بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی به سبب روند افزایشی دما هشدار داد و اشاره کرد: طی امروز و فردا شرایط برای کوهنوردی مناسب نمی باشد.
کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: همین طور روز سه شنبه در استانهای واقع در شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز و چهارشنبه علاوه بر مناطق عنوان شده در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش بینی شده که می تواند منجر به خیزش گردوخاک در این مناطق شود.
وی با اشاره به این که آسمان تهران صاف و غبار محلی دارد، بیان داشت: در سه روز آینده آب های خلیج فارس مواج و متلاطم است. ایستگاه اردکانیان با ۲۵ درجه زیر صفر سردترین نقطه کشور
گودرزی اظهار داشت: امروز بامداد ایستگاه هزارکانیان با دمای کمینه ۲۵ درجه زیرصفر، بویین و میان دشت و خیرآباد زنجان با دمای ۲۱ درجه زیر صفر و تکاب با دمای ۲۰ درجه زیرصفر جز سردترین مناطق و ایستگاه های کشور بودند.