عزم جدی دولت سیزدهم برای رفع موانع ساخت مسکن

به گزارش زیپو کالا، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی های موجود در حوزه برنامه ریزی و ساخت مسکن آگاه است، اظهار داشت: دولتمردان برای رفع موانع موجود تلاش می کنند.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، اظهار داشت: در این شهر ۱۷۰ هکتار برای نهضت ملی مسکن و ۱۱۰ هکتار از جانب فولاد سنگان خواف در جهت ایجاد صنعت شهرها اختصاص یافته که در مجموع ۴ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی راه اندازی خواهد شد. تابحال ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین در استان خراسان رضوی تأمین شده که این مقدار حدود نیمی از زمینهای تأمین شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: بحث مسکن یک نیاز اساسی است که همه آحاد جامعه به شکلی با این مورد دست به گریبان هستند و بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از درآمد خانوارها به بخش مسکن اختصاص پیدا می کند.
مالکی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی های موجود در حوزه برنامه ریزی و ساخت مسکن، قدم در این راه نهاد تا با تمام قدرت این چالش بزرگ را در چارچوب ابرپروژه نهضت ملی مسکن رفع کند، افزود: رئیس جمهور هر ۲۰ روز یکبار در شورایعالی مسکن شرکت و موضوعات را حتی استان به استان پیگیری می کند.
وی در تشریح حجم کاری که در دولت سیزدهم در قسمت مسکن انجام شده است، عنوان کرد: برای طرح نهضت ملی مسکن تا به امروز نزدیک به ۳۸ هزار هکتار زمین تأمین شده است.
مالکی با تکیه بر این که روند الحاق این اراضی به محدوده شهرها کاملا کارشناسی شده بوده است، خاطرنشان کرد: ک ل اراضی مکان یابی شده حدود ۸۴ هزار هکتار بود و بعد از طی مطالعات ابتدایی و کارشناسی در کارگروه های فنی به ۳۸ هزار هکتار رسیده که این نشان دهنده اینست که حتی یک متر از اراضی الحاقی بدون بررسی در کارگروه های کارشناسی تصویب نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شهر خواف به اندازه محدوده فعلی شهر، زمین به شهر الحاق شده، تصریح کرد: برای این میزان زمین تقاضا از سوی مردم وجود داشت. از ۱۱۸ هزار واحد تعریف شده تابحال در استان خراسان رضوی بیشتر از ۵۰ هزار واحد آن در اراضی دولتی شروع شده است. در بحث تسهیلات، تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن از ۳۵۰ میلیون به ۵۵۰ میلیون رسید و نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاسته شده که این کمک بزرگی به طرح خواهد نمود.

منبع: