سرانه ی مصرف مرغ به ۲۶کیلو در سال رسید

به گزارش زیپو کالا، مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت:  سرانه مصرف مرغ تا قبل از  مردمی سازی یارانه ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال پس از آن، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، محمدعلی کمالی در یک گفتگوی رادیویی اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم بر مبنای منابع داخلی ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داشته باشیم و تقاضای کشور را کاملا پاسخ دهیم. وی افزود: پیشبینی می نماییم امسال نسبت به سال قبل مرغ بیشتری مصرف شود.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اضافه کرد: سرانه ی مصرف ما تا پیش از مردمی سازی یارانه ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود. در سال پس از آن مردمی سازی یارانه ها، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.

کمالی خاطرنشان کرد: سال جاری پیشبینی می نماییم که باردیگر افزایش مصرف داشته باشیم. برهمین اساس سعی شده که ماهانه حداقل ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه را تا شهریور ماه به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی برسانیم تا بتوانیم نیاز داخلی کشور را کاملا پوشش بدهیم.

این فعال بخش خصوصی اظهار نمود: البته برپایه آنچه که شرکت پشتیبانی و وزارت جهاد کشاورزی خواستند، باید حداقل ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی را داشته باشیم که ۱۰ میلیون قطعه آنرا شرکت پشتیبانی برای تکمیل ذخایر استراتژیکش استفاده نماید.

منبع: