در نشست مشترك وزیر راه و شهرسازی ایران با هیات عراقی مطرح شد؛ درخواست افزایش پروازهای ایران و عراق از ۱۲۰ به ۲۰۰ پرواز در هفته

به گزارش زیپو کالا، افزایش تعداد پروازها میان ایران و عراق از ۱۲۰ پرواز به ۲۰۰ پرواز در هفته از موضوع هایی بود که از جانب ایران به به وزیر حمل و نقل عراق عرضه شد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رزاق محیبس عجیمی السعدوای، وزیر حمل و نقل کشور که در مسافرت یک روز به ایران، در نشست مشترک با مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی کشورمان در رابطه با ساز و کار اجرایی راه آهن شلمچه_ بصره، تعیین شرکت اجرا کننده پروژه و سایر مسائل در رابطه با آن گفتگو کرد.
وزیر حمل و نقل عراق ضمن اشاره به این که مسیر ریلی از سوی عراقی مشخص شده است بر عزم و اراده جدی عراق جهت راه اندازی راه آهن شلمچه_ بصره تصریح کرد و اظهار داشت: دولت عراق می کوشد اعتبارات این پروژه را در بودجه ۲۰۲۳ در نظر بگیرد.
ترانزیت جاده ای و تردد کامیون های عراقی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه مبحث دیگری بود که در این جلسه مطرح و مقرر شد این مورد از جانب وزارت اقتصاد عراق مورد پیگیری قرار گیرد.
دو طرف در رابطه با مسیر ریلی و جاده ای خسروی به بغداد هم مذاکراتی انجام دادند.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان هم درخواست افزایش تعداد پروازها میان ایران و عراق از ۱۲۰ پرواز به ۲۰۰ پرواز در هفته را بیان نمود.
بذرپاش همینطور پیشنهاد کرد در دو هفته منتهی به اربعین سفرهای هوایی رفت و برگشت به عراق افزایش یابد.
مسائل در ارتباط با همکاریهای بندری و دریایی و دیگر موارد مطرح شده بود که مقرر شد در کمیته مشترک پیگیری شود.

منبع: