راهکار چین برای خودکفایی در تولید مواد غذایی

به گزارش زیپو کالا، رسانه های دولتی روز دوشنبه (۱۳ فوریه) با استناد به یک سند گزارش دادند، چین تلاشهای خویش را برای افزایش تولید سویا و روغن های خوراکی افزایش خواهد داد چونکه این کشور همچنان به کوشش برای خودکفایی بیشتر در منابع اصلی غذایی خود ادامه می دهد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بزرگ ترین خریدار سویا در جهان در تلاش است تا وابستگی شدید خود به واردات دانه های روغنی را کم کند چونکه همه گیری، افزایش تنش های تجاری و بلایای آب وهوایی، نگرانی ها را در مورد تغذیه ۱.۴ میلیارد نفر از مردم این کشور بالا می برد.
شورای دولتی، کابینه چین، در طرح سالانه خود هدف اخیر اعلام شده برای افزایش ظرفیت تولید غلات به میزان ۵۰ میلیون تن از تولید فعلی بیشتر از ۶۵۰ میلیون تن را تکرار کرد.
خبرگزاری دولتی شین هوا گزارش داد که این سازمان به دنبال افزایش عملکرد ذرت با حمایت بیشتر از کشاورزان گندم و ترویج تولید کلزا و همینطور محصولات کمتر شناخته شده دانه های روغنی مانند کاملیا است.
هیچ چارچوب زمانی برای عرضه ذرت و سویا با ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMO) عرضه نشده است اما بسیاری در بازار انتظار دارند سال جاری ارائه شود.
طبق گزارش رویترز، در این سند آمده است که چین به صورت کامل کمپینی را برای کاهش سهمیه سویا در مواد غذایی اجرا خواهد نمود که اقدامی دیگر برای کاهش اتکای این کشور به واردات دانه سویاست. این سند همینطور طرح هایی را برای محافظت از خاک و حفظ آب و در عین حال تقویت کنترل استفاده از زمینهای زراعی شرح داد.

منبع: