لطفی: دولتمردان ضمن احترام به اعتراضات قانونی مردم نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کنند

به گزارش زیپو کالا، عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار بود دولت سالی یک میلیون واحد مسکونی تحویل دهد، اما تابحال در حوزه انتخابیه حتی یک متر زمین هم تحویل داده نشده است، تصریح کرد: امیدوارم دولتمردان ضمن احترام به اعتراضات قانونی مردم نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام نمایند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، حسن لطفی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی نوبت بامداد امروز یکشنبه (۱۳آذرماه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ابتدا اصل سی و یکم و چهل و سوم قانون اساسی را به دولت متذکر می شوم؛ در اصل ۳۱ قانون اساسی آمده است داشتن مسکن مناسب حق هر فرد و خانواده ایرانی است، ازاین رو دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندتر هستند بخصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم آورد.
وی ادامه داد: اما اصل چهل و سوم و بند یک آن اظهار می دارد که تأمین نیازهای اساسی شامل مسکن، خوراک، پوشاک، مسکن، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه باید وجود داشته باشد، اما تورم و گرانی افسارگسیخته و فقر و تنگدستی، تبعیض و بی عدالتی، حاشیه نشینی، فساد اداری و بیکاری موجود در کشور نشان داده است که اصول سی و یکم و چهل و سوم قانون اساسی در کشور به خوبی اجرا نشده است و منجر به نارضایتی مردم شده است، بنابراین بخشی از اعتراضات مردمی در دو ماه اخیر انعکاسی از نارضایتی مردم نسبت به وضع موجود در کشور است. هرچند که دشمنان نظام بر این موج سوار شده و آنرا تبدیل به اغتشاش کردند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: امیدوارم که دولتمردان ضمن احترام به اعتراضات قانونی مردم نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام نمایند.
نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: همکاران همه شما مستحضرید وزیری که به شهرستان ها سفر می کند حداقل باید بخشی از مشکلات مرتبط به حوزه خویش را برطرف کند، اما وزیر بهداشت به شهرستان رزن سفر کرده است ولی پروژه بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی که ۳ سال فعال بود با سفر ایشان تعطیل شد، بنابراین به وزیر بهداشت تذکر می دهم که نسبت به تأمین و تخصیص اعتبار جهت راه اندازی این بیمارستان اقدام نماید.
وی وزیر ورزش و جوانان را هم مورد خطاب قرار داد و اظهار داشت: آقای سجادی، دلیل تبعیض و بی عدالتی در میان استان ها، مراکز استان ها و شهرستان ها چه بوده است؟ جنابعالی و همکاران شما اغلب امکانات را به مراکز استان ها می دهید و نسبت به مسائل شهرستان ها بی توجه هستید، در شهرستان های رزن و درگزین نشانی از سرانه ورزشی وجود ندارد، چرا نسبت به مشکلات ورزش جوانان این شهرستان بی توجه هستید؟ به جنابعالی تذکر می دهم که نسبت به توزیع عادلانه امکانات در شهرستان ها و به خصوص حوزه انتخابیه و تکمیل پروژه های نیمه تمام آن اقدام کنید.
لطفی خطاب به مسؤلان وزارت راه هم اظهار داشت: قرار بود دولت سالی یک میلیون واحد مسکونی تحویل دهد، اما تابحال در حوزه انتخابیه حتی یک متر زمین هم تحویل داده نشده است، بنابراین مردم مسکن نخواستند و فقط انتظار دارند که نسبت به کنترل اجاره بها اقدام کنید به مسؤلان تذکر می دهم که نسبت به تعیین تکلیف مسکن ملی متقاضیان این شهرستان ها اقدام نمایند.