نفت با افت دلار صعودی شد

زیپو کالا: قیمت نفت روز جمعه در پی افت ارزش دلار آمریکا، سیر نزولی خودرا معکوس کرد و اندکی افزایش پیدا کرد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۳۱ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۹۴ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۶ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه رسید.

تینا تنگ، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس در این زمینه اظهار داشت: افت ارزش دلار آمریکا و بهبود قوی دارایی های پرریسک، قیمت های نفت را بالا برد. بهبود این روند ممکنست در معاملات روز جاری بازار آسیا ادامه پیدا کند برای اینکه افت دلار بطور معمول نفت را برای خریداران غیرآمریکایی، ارزانتر می کند. تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید هم به همراه چشم انداز بهبود تقاضای چین در صورت تسهیلات محدودیت های کرونائی در سه ماهه چهارم، همچنان از قیمت های نفت پشتیبانی خواهدنمود.

هر دو شاخص نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت بعد از دو هفته رشد متوالی، در راه ثبت حدود سه درصد کاهش هفتگی قرار دارند.

عامل دیگری که روز جاری از نرخها پشتیبانی کرد، کاهش چشم گیر ذخایر سوخت آمریکا شامل دیزل و نفت کوره در پی افزایش تقاضا برای گرمایش در فصل زمستان بود.

بر اساس گزارش رویترز، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر سوخت های آمریکا هفته گذشته ۴.۹ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۱۰۶.۱ میلیون بشکه رسیده که کمترین میزان از ماه مه است در صورتیکه مفسرین، کاهش این ذخایر به میزان دو میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. ذخایر نفت به میزان ۹.۹ میلیون بشکه رشد کرد و به ۴۳۹.۱ میلیون بشکه رسید که بسیار بالاتر از رشد ۱.۸ میلیون بشکه ای پیش بینی شده از طرف مفسرین بود.