رئیس سازمان راهداری اعلام كرد؛ ورود ۴۴۸ هزار زائر به مشهد از ۲۸ شهریور تا ۵ مهر

به گزارش زیپو کالا، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۶۶۷ اتوبوس و ۱۸ هزار و ۶۰ مینی بوس و سواری از ۲۸ شهریور تا پنج مهر، ۴۴۸ هزار و ۲۳ زائر را به مشهد مقدس رساندند.

وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی با اعلان اینکه همزمان با دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت ثامن الحجج (ع)، بزرگترین عملیات جابه جایی زوار حرم رضوی در تاریخ مشهد مقدس رقم خورد، اظهار داشت: همزمان با دهه پایانی صفر ۴۴۸ هزار و ۲۳ زائر به وسیله ۱۰ هزار و ۶۶۷ سرویس اتوبوس و ۱۸ هزار و ۶۰ سرویس مینی بوس و سواری از ۲۸ شهریور تا پنج مهرماه امسال وارد مشهد مقدس شده اند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: در همین بازه زمانی تعداد ۳۷۱ هزار و ۲۶۸ هزار زائر توسط هشت هزار و ۹۹۶ سرویس اتوبوس و ۱۷ هزار و ۳۲۴ سرویس مینی بوس و سواری از مبدا مشهد مقدس به مقاصد خود عزیمت کرده اند.
امانی با اشاره به این که هر ساعت ۱۱۰ دستگاه اتوبوس به مقاصد مختلف از شهر مشهد برای انتقال زوار سرویس دهی می کنند، اشاره کرد: طی دو روز آینده پیش بینی می شود بطور متوسط روزانه دو هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس نسبت به جابجایی ۷۰ هزار زائر اقدام نمایند.

منبع: