شروع ثبت نام برای انتخاب صادرکنندگان نمونه

زیپو کالا: سازمان توسعه تجارت از شروع نام نویسی برای انتخاب صادرکنندگان نمونه سال ۱۴۰۱ آگاهی داد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، ثبت نام انتخاب صادرکننده نمونه ملی در سال ۱۴۰۱ در وبگاه رسمی سازمان توسعه تجارت ایران شروع شده است و صادرکنندگان می توانند با مراجعه به این وبگاه فرم های لازم جهت ثبت نام را بصورت آنلاین تکمیل کنند.
با توجه به این که در تقویم رسمی کشور ۲۹ مهرماه به عنوان روز (ملی) صادرات نامگذاری شده است و طبق مصوبه هیأت وزیران، سازمان توسعه تجات ایران موظف است هر سال با تشکیل کارگروه ویژه مرکب از نمایندگان بانک مرکزی، اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ج. ا. ایران، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به تعیین فاکتورهای ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی و معرفی آن در روز ملی صادرات اقدام نماید، پروسه ثبت نام از صادرکنندگان شروع شده است.
سامانه ثبت نام متقاضیان در پرتال رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس tpo.ir/expo۱۴۰۱ فعال است و صادرکنندگان می توانند تا تاریخ ۵ مرداد نسبت به ثبت نام در این رویداد ملی اقدام نمایند.
با اهمیت ترین فاکتورهای انتخاب در هر گروه، آمار صادرات و رشد آن، تنوع بازارهای هدف صادراتی، نام و نشان تجاری و کیفیت کالای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در کنسرسیوم های صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت های فنی و تخصصی بنگاه های صادراتی در زمینه بازاریابی و صادرات است.
امسال بیش از هفتاد گروه کالایی و خدماتی در زیرمجموعه های کشاورزی و صنایع غذایی، محصولات صنعتی، معدنی، خدمات فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و… به رقابت پرداخته که در نهایت باتوجه به تعداد متقاضیان و عملکرد صادراتی سال ۱۴۰۰ در گروه ها، حداکثر ۵۰ صادرکننده نمونه ملی انتخاب می شوند.

منبع: