آیا بهبودی اقتصادی جهان در ۶ ماه آینده محتمل است؟

به گزارش زیپو کالا سرمایه گذارانی که امیدوار بودند رشد اقتصادی در نیمه دوم سال بعد از ۶ ماه فراز و نشیب بهبود یابد دیگر خوش بین نیستند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا و به نقل از اکونومیک، جریان اخبار بی وقفه تیره و تار است؛ صحبت از سهمیه بندی گاز در اروپا، بحران سیاسی در بریتانیا و شعله ور شدن موارد جدید کووید که سبب محدودیت های جدید در شانگهای شده روزهای بهتر اقتصادی را به شدت در معرض خطر قرار داده است.
سهام جهانی کاهشی شدند، دلار در مقابل رقبای اصلی خود به سادگی در بالاترین حد دو دهه اخیر قرار دارد و منحنی بازده اوراق خزانه داری آمریکا خطر رکود را فریاد می زند. اگر کاهش بازده اوراق قرضه یک شبه سبب تقویت بازارهای سهام ایالات متحده شد اما معاملات آتی به شروعی تیره اشاره دارد. شاخص نوسانات بازار سهام اروپا به بالاترین حد در دو ماه اخیر نزدیک شده است.
صحبت های رکودی همینطور سبب کاهش قیمت های مس، طلا و نفت وزیان های سنگین سال جاری شده است. امکان دارد بازارهایی که امیدوارند از حلقه نابودی کاهش قیمت دارایی ها که معامله گران را مجبور به کاهش موقعیت ها می کند و در تعقیب صندوق های تامینی به دنبال شتاب حرکت می کنند، رهایی پیدا نکنند.
علاوه بر داده های اقتصادی، صورتجلسه فدرال رزرو در نشست ژوئن که در آن فدرال رزرو شدیدترین افزایش نرخ بهره را در نزدیک به ۳۰ سال گذشته اعلام می کند، ضربه دیگری به بازارهای اقتصادی خواهد بود.
احیانا پیشبینی افزایش بیشتر خواهد بود چونکه مقامات فدرال رزرو اعلام نموده اند که اولویت اصلی آنها مبارزه با تورم است حتی اگر به قیمت رشد با پیشبینی بر روی افزایش ۷۵ واحدی دیگر در اواخر این ماه باشد. در همین حال، کاهش ارزش پوند تجارت اروپایی را با وضعیتی ضعیف در شرایطی از آشفتگی سیاسی روبرو کرده است.

منبع: