معاون وزیر صمت: ۱۲۰ هکتار زمین جدید به شهرک های صنعتی گیلان افزوده می شود

به گزارش زیپو کالا از گیلان معاون وزیر صمت، با اعلان اینکه شهرک های صنعتی گیلان مشکل توسعه دارند و نیازمند اراضی جدید هستند، اظهار داشت: امسال ۱۲۰ هکتار زمین جدید برای توسعه شهرک های صنعتی گیلان در نظر خواهیم گرفت.
علی رسولیان در نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع شهرستان لاهیجان، تولید را ناجی کشور در ایام سخت تحریم دانست و اظهار نمود: طی چند سال قبل با فشار کشورها مواجه بودیم، اما تولیدکنندگان نیاز کشور را تامین کردند.
وی با اعلان اینکه با تولید توانستیم در مقابل دشمنان بایستیم و سختی های اقتصادی را تحمل نماییم، اضافه کرد: صنعت با ارزآوری بخش عمده نیازهای ضروری کشور را مهیا کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به عزم جدی دولت و مجلس برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی، عنوان کرد: رییس جمهور عزم جدی برای پشتیبانی از تولید دارد و رفع مشکلات واحدهای راکد و طرح های نیمه تمام صنعتی را در دستور کار دولت قرار داده است.
رسولیان، بخش عمده مشکلات حوزه تولید را نشات گرفته از فاکتورهای کلان اقتصادی دانست و اظهار داشت: فاکتورهای کلان اقتصادی مانند قیمت ارز و نرخ تورم که تاثیر اساسی بر اقتصاد دارد در اختیار ما نیست، اما می توانیم در بخش بروکراسی و کاهش فرایندها تسهیلگری داشته باشیم.
وی بخش های مختلف اقتصادی را در ارتباط نزدیک با یکدیگر دانست و افزود: باید موانع را از پیش پای فعالان اقتصادی برداریم پس وزیر صمت به دنبال حل بروکراسی در قالب راه اندازی سامانه هاست.
رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، یکی از اشکالات اصلی گیلان در زمینه توسعه صنعت را کمبود جدی زمین دانست و اشاره کرد: در این استان به آسانی نمی توانیم زیرساخت های صنعت را تامین نماییم.
وی با اعلان اینکه شهرک های صنعتی گیلان مشکل توسعه دارند و نیازمند اراضی جدید هستند، اظهار داشت: امسال ۱۲۰ هکتار زمین جدید برای توسعه شهرک های صنعتی گیلان در نظر خواهیم گرفت.
رسولیان، از دیگر مشکلات حوزه صنعت استان را کمبود زیرساخت های برق همچون پست و شبکه توزیع دانست و بیان کرد: فعالان اقتصادی باید در بخش نیروگاه های خودتامین برق مشارکت کنند، برای اینکه در فصول پرمصرف شاهد کمبود برق هستیم که فعالان اقتصادی را گرفتار مشکل می کند پس شهرک های صنعتی باید در بخش خودتامین فعال شوند.
معاون وزیر صمت، با اشاره به احیای برخی از واحدهای راکد گیلان طی یک سال گذشته، عنوان کرد: بوسیله عارضه یابی و تامین منابع مالی به دنبال احیای واحدهای راکد کوچک هستیم. همین طور توسعه صنایع کوچک و متوسط و کارگاهی را در گیلان در دستور کار داریم.

منبع: