رئیس كل سازمان امور مالیاتی: سوداگران اقتصادی، مشمول مالیات می شوند

به گزارش زیپو کالا رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: هر کس که کالای سرمایه ای را با هدف انتفاع از افزایش قیمت و درآمد حاصل از آن خرید و فروش کند، مشمول مالیات خواهد شد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، داود منظور ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس و دولت عنوان کرد: مالیات ستانی از پدیده سوداگری، یک مطالبه عمومی است و با تصویب این قانون، هر کس که کالای سرمایه ای را با هدف انتفاع از افزایش قیمت و درآمد حاصل از آن خرید و فروش کند، مشمول مالیات خواهد شد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه، چهار حوزه اساسی مسکن، طلا، ارز و خودرو مشمول مالیات بر سوداگری خواهد شد و برای اجرای اصولی این قانون، نیازمند تأمین زیرساخت های اطلاعاتی لازم می باشیم تا نظام مالیاتی بداند یک کالای سرمایه ای با چه قیمتی خریداری و به فروش رسیده و از محل تفاوت قیمت، مالیات وصول گردد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه یکی از مهم ترین اقدامات در جهت مالیات ستانی هوشمند را اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان عنوان نمود و اظهار داشت: با اجرای این قانون تحول مهمی در نظام مالیاتی شکل خواهد گرفت و با افزایش شفافیت اقتصادی، سازمان امور مالیاتی قادر خواهد بود، جریان داده و اطلاعات در ارتباط با فعالیتهای اقتصادی را رصد کرده و با اشراف اطلاعاتی و وصول هوشمند مطالبات، از فرار مالیاتی جلوگیری نماید.
وی ابراز امیدواری کرد که قانون مالیات بر عایدی سرمایه که مراحل رسیدگی آن در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به اتمام رسیده است، هرچه سریعتر در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.

منبع: