فروش تیگو ۸ پرو به خاطر قیمتش ممنوع گردید

به گزارش زیپو کالا رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ضمن تاکید بر تعیین قیمت فاقد توجیه های محاسباتی محصول تازه رونمایی شده مدیران خودرو (تیگو ۸ پرو) که معادل یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد، فروش این خودرو را ممنوع اعلام نمود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، شرکت خودروساز مدیران خودرو، شنبه هفته جاری (۲۵ دی ماه) در مراسمی مجلل از محصول جدید خود با نام تیگو ۸ پرو (فونیکس Tiggo ۸ Pro) رونمایی کرد؛ اما آنچه که در این مراسم همه را شوکه کرد، قیمت تعیین شده برای این محصول چینی بود.
از یک روز بعد از مراسم رونمایی، فروش این کراس اوور مونتاژی هفت نفره با قیمت نامعقول و باورنکردنی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان (به همراه ۷ سال یا ۲۰۰ هزار کیلومتر گارانتی و ۵ سال یا ۱۰ نوبت سرویس دوره ای رایگان) از راه نمایندگی های مجاز مدیران خودرو آغاز شد؛ هرچند که قیمت این محصول بسیار نامعقول تعیین شد اما گویی بوده اند افرادی جدا از سطح جامعه که فرصت را از دست ندادند؛ آنطور که شنیده می شود در روز اول فروش، ۸۰ دستگاه از این خودرو یک میلیارد و ۷۵۰ میلیونی فروخته شده است.
بعد از آنکه قیمت این محصول مونتاژی جدید امدین خودرو بازار خودرو کشور و فعالان و مردم را شوکه کرد، عباس تابش- رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان- فروش تیگو ۸ را تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون قیمت تعیین شده ممنوع اعلام نمود.
حسب بررسی های اولیه انجام شده برای تیگو ۸ پرو معادل یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان، فاقد توجیه های محاسباتی است و براین اساس تا انجام بررسی ها و اعلام نظر پیرامون قیمت این محصول، فروش و ایجاد تعهد و تحویل ممنوع اعلام گردید.این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه خود خطاب به مدیرعامل شرکت مدیران خودرو اعلام نموده است که پیرو نامه شماره ۳۷۰/۴۰۰/۴۶۹۶۷ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ در ارتباط با عرضه اسناد و مدارک در رابطه با نحوه تعیین قیمت خودروی تیگو ۸ پرو و نظر به این که حسب بررسی های اولیه انجام شده، تعیین قیمت انجام شده فاقد توجیه های محاسباتی است.
ضمن تسریع در ارسال مدارک خواسته شده، طی نامه مذکور و حذف تمامی اطلاعیه های فروش صادره از جانب شرکت اصلی و نمایندگی های فروش، از هرگونه فروش و ایجاد تعهد و تحویل خودروی تیگو ۸ پرو با قیمت اعلامی آن شرکت تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون این مورد خودداری شود.
رونوشت این ابلاغیه برای وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی منابع ایران به سبب استحضار، عضو هیئت مدیره و معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای سرمایه ای، مدیرکل دفتر صنایع خودرو برای آگاهی و اقدام لازم، مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی و حوزه ریاست هم ارسال شده است.

منبع: