مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ: روشنایی معابر بزرگراه های تهران از امشب روشن می شود

زیپو کالا: مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، از روشن شدن روشنایی معابر بزرگراه ها، پارک ها، میادین، خیابان های اصلی و تابلوهای تبلیغاتی شهر تهران، آگاهی داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از صدا و سیما، حسین صبوری با اشاره به اینکه به سبب برودت و سرمای هوا، نیروگاه های برق با کمبود سوخت مواجه گشته اند که همین موضوع کشور را با کمبود برق مواجه کرد، گفت: در تهران برای تامین برق و جلوگیری از اعمال خاموشی در بخش خانگی و تجاری، طرح های مختلفی عملیاتی شد که یکی از آنها تعدیل و از مدار خارج کردن روشنایی معابر بزرگ، اتوبان ها، خیابان های اصلی و میادین و تابلوهای تبلیغاتی بود که این روشنایی ها از امشب باردیگر وارد مدار می شود.
وی با اشاره به اینکه از ۴۰۰ هزار لامپ شهر تهران فقط ۵۰ هزار لامپ از مدار خارج شده بود، اظهار داشت: علاوه بر خاموشی روشنایی معابر رصد مصرف برق در مجموعه های دولتی با کمک ۶۰ گروه هدف قرار گرفت و در این طرح هزار سازمان دولتی، وزارتخانه ها و شرکت های بزرگ پایش شدند و با دستور قبلی، برق ۳۰ وزارتخانه، سازمان و شرکت بزرگ به سبب مصرف بی رویه برق، قطع شد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ افزود: امضای تفاهم نامه با صنایع شهر تهران، یکی دیگر از طرح های عملیاتی شده بود که این بخش در زمان هایی که ما تفاهم نامه امضا کرده بودیم مصرفشان را تعدیل کردند.
صبوری اظهار داشت: به مدار آوردن مولدهای اضطراری سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی، برنامه دیگر اجرا شده برای جبران کمبود برق ناشی از مصرف گاز بی رویه در بخش خانگی و تجاری بود.
وی اضافه کرد: اجرای این چهار برنامه در شهر تهران، روزانه دو میلیون کیلووات ساعت برق صرفه جویی به دنبال داشت که این میزان صرفه جویی معادل مصرف ۲۴ ساعت ۲۵۰ هزار مشترک بود.
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اعلان اینکه با اجرای این برنامه ها از اعمال خاموشی های گسترده در بخش خانگی و تجاری جلوگیری شد، اظهار داشت: امروز باتوجه به اینکه مردم همکاری خوبی داشتند و از قسمتی از این محدودیت ها عبور کردیم امشب روشنایی معابر را که از مدار خارج شده بود وارد مدار می نماییم، اما از مردم تقاضا داریم همچنان در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.
صبوری افزود: همه لامپ های پارک ها، میادین و قسمتی از لامپ های روشنایی معابر، از لامپ های کم مصرف هستند که در دستور کار داریم لامپ های پرمصرف بزرگراه های تهران را نیز مجهز به لامپ های کم مصرف با فناوری (تکنولوژی) جدید نماییم.

منبع: