دبیر انجمن شركت های هواپیمایی به زیپو كالا خبر داد: حل شدن مشكل بازگشت ایرانیان از تركیه و امارات

به گزارش زیپو كالا دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود: مشكل بازگشتن مسافران ایرانی از تركیه و امارات به كشور حل شده و تا زمانی كه مسافری قصد بازگشت به ایران را داشته باشد، این پروازها را با رایزنی برنامه ریزی می نماییم.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، به دنبال ابتلای برخی شهروندان به ویروس كرونا، چهار كشور تركیه، عراق، كویت و گرجستان پروازهای ایران را به كشور خود ممنوع و تعلیق كردند، بعد از آن كشورهای تاجیكستان، امارات، قطر، تركمنستان، هندوستان، عمان و بحرین نیز همین تصمیم را گرفتند و اجازه پروازهای مسافری ایران به كشورشان را ندادند.
البته بعضی از این كشورها مرزهای خودرا به روی ایران بستند تا بگفته مقاماتشان از ورود ویروس كرونا به كشور خود جلوگیری كرده باشند.
در این رابطه مقصود اسعدی سامانی – دبیر انجمن شركت های هواپیمایی – به ایسنا اظهار داشت: با كوشش های صورت گرفته دو شركت هواپیمایی ماهان و ایران ایر توانستند مجوزهای لازم را برای بازگرداندن مسافران ایرانی از امارات و تركیه دریافت كنند؛ به این صورت كه پروازهای این ایرلاین ها بدون مسافر به دوبی و استانبول خواهد رفت و مسافران ایرانی را به كشور باز می گردانند.
وی اشاره كرد: تا زمانی كه مسافران ایرانی در این كشورها باشند رایزنی می نماییم و مجوزهای لازم برای بازگرداندن آنها به كشور را دریافت خواهیم كرد. تابحال ایران ایر دو پرواز و شركت هواپیمایی ماهان نیز دو پرواز را برای این كشورها با ستاندن مجوز برنامه ریزی كرده اند كه هواپیمای ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ برای این پروازها در نظر گرفته شدند.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، البته رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری نیز درباره نخستین پرواز شركت هواپیمایی ماهان به مقصد امارات برای بازگرداندن مسافران ایرانی اینگونه توضیح داد: ساعت ۱۳: ۴۲ امروز اولین پرواز شركت هواپیمایی ماهان فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد فرودگاه آل مكتوم ترك كرد.
وی اضافه كرد: با توافقات و پیگیری های صورت گرفته توسط سازمان هواپیمایی كشوری و وزارت امور خارجه مجوز پروازهای انتقال مسافران ایرانی از امارات به ایران صادر شد.
به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری دومین پرواز برای بازگرداندن مسافران ایرانی از امارات دقایقی پیش در ساعت ۱۵: ۱۵ عصر امروز (جمعه) توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

منبع: