۱۲ شهریور انجام می شود؛ بورس انرژی میزبان هشتمین عرضه نفت خام سنگین

به گزارش زیپو كالا هشتمین عرضه نفت خام سنگین شركت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۵۰ دلار و ۵۴ سنت برای هر بشكه انجام می شود.

به گزارش زیپو كالا به نقل از وزارت نفت، اطلاعیه عرضه ۲ میلیون بشكه نفت خام سنگین در رینگ بین الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۵۰ دلار و ۵۴ سنت برای هر بشكه منتشر گردید.
براساس قانون بودجه امسال، وزارت نفت مكلف است ماهانه حداقل ۲ میلیون بشكه نفت خام سبك، ۲ میلیون بشكه نفت خام سنگین و ۲ میلیون بشكه میعانات گازی عرضه نماید كه عرضه های امسال همچون عرضه این هفته بر این اساس این قانون است.
این هشتمین عرضه نفت خام سنگین در رینگ بین الملل از زمان آغاز عرضه نفت در بورس انرژی است. دهم اردیبهشت امسال در اولین عرضه نفت خام سنگین ۷۰ هزار بشكه معامله شد.
خریداران می توانند تا سه ماه بعد از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در دیگر مناطق منوط به تائید شركت ملی نفت ایران امكان پذیر است.
بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت و استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی به منظور صادرات نفت خام در دستور كار قرار گرفته است.