فرانسوی ها از كدام خودرو های برقی بیشتر استقبال می كنند؟

به گزارش زیپو كالا اخیرا لیستی از پرفروش ترین خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست در ژوئن سال جاری میلادی در بازار فرانسه انتشار یافته است كه نشان دهنده موفقیت خودروسازانی همچون رنو، تسلا و نیسان است.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش تولید خودرو های برقی و الكتریكی، به نظر می آید كه محبوبیت وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست در كشورهای اروپایی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بیش تر است.
با عنایت به آنكه در هر فصل آمار پرفروش ترین خودرو های فروخته شده در كشورهای مختلف به خصوص بازارهای پراهمیت جهان همچون چین، ایالات متحده و كشورهای بزرگ اروپایی از جانب مؤسسات آماری و تحقیقاتی منتشر می شود، حالا اخیرا لیست جدیدی از پرفروش ترین خودرو های برقی و پاك از برندهای تولیدكننده در بازار خودروی فرانسه بعنوان یكی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودرو در اروپا در ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر و عرضه شده است كه نشان داده است كاربران و مشتریان در این مدت بیشتر به كدام برندهای خودرو تمایل و علاقه نشان داده اند.
طبق آمارهای انتشار یافته، در ژوئن ۲۰۱۹ در مجموع پنج هزار و ۸۴۷ دستگاه خودروی برقی، پاك و دوستدار محیط زیست در بازار فرانسه به فروش رفته است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد یك رشد و افزایش ۲۵ درصدی بوده است.
این روزها كه بازار خودرو های برقی و الكتریكی بسیار داغ شده است، خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
از آنجایی كه فرانسه خود میزبان شركت های خودروسازی مختلف و پرآوازه ای در جهان به حساب می آید، بازار فروش محصولات و خودرو های مختلف در آن از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار می باشد.
طبق گزارش وب سایت cleantechnica، نمودار و جداول عرضه شده نشان داده است كه مشتریان و شهروندان فرانسوی در ماه ژوئن سال جاری میلادی تمایل زیادی به خریداری و استفاده از خودرو های ساخته شده توسط شركت های خودروسازی همچون رنو فرانسه، تسلاموتورز آمریكا و نیسان ژاپن از خود نشان داده اند؛ بگونه ای كه این خودروسازان توانسته اند جایگاه قابل قبول و رتبه های بالایی این جدول را به خود اختصاص دهند.

۱. رنو زوئی: یك هزار و ۸۴۵ دستگاه
۲. تسلا مدل ۳: یك هزار و ۹۷ دستگاه
۳. نیسان لیف: ۳۳۲ دستگاه
۴. نسخه پلاگین هیبریدی میتسوبیشی اوتلندر: ۳۱۹ دستگاه
۵. بی. ام. و آی ۳: ۱۹۰ دستگاه
۶. نسخه تمام برقی هیوندای كونا: ۱۸۹ دستگاه
۷. نسخه تمام برقی كیا نیرو: ۱۵۶ دستگاه
۸. نسخه پلاگین هیبریدی مینی كانتری من: ۱۵۰ دستگاه
۹. نسخه پلاگین هیبریدی رنج روور اسپرت: ۱۳۰ دستگاه
۱۰. نسخه پلاگین هیبریدی كیا نیرو: ۱۲۹ دستگاه
۱۱. تسلا مدل اس: ۱۰۸ دستگاه
۱۲. نسخه پلاگین هیبریدی ولوو سی ۹۰: ۹۴ دستگاه
۱۳. اسمارت فورتو ای دی: ۸۷ دستگاه
۱۴. سیتروئن سی زیرو: ۷۶ دستگاه
۱۵. نسخه پلاگین هیبریدی هیوندای آیونیك: ۶۸ دستگاه
۱۶. مرسدس ای ۳۰۰ ای / دی: ۶۷ دستگاه
۱۷. بی. ام. و ۲۲۵ ایكس ای اكت تورر: ۵۳ دستگاه
۱۸. نسخه پلاگین هیبریدی رنج روور: ۴۷ دستگاه
۱۹. نسخه پلاگین هیبریدی ولوو ایكس سی ۶۰: ۴۴ دستگاه
۲۰. پژو یون: ۳۴ دستگاه

جدول زیر همینطور به شرح كامل تری از وضعیت فروش این خودرو های پرطرفدار برقی در فرانسه و سهمی كه از بازار این كشور اروپایی به خود اختصاص داده اند، می پردازد:

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.
از آنجائیكه خودرو های برقی و الكتریكی اخیرا وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار نیستند، اما به علت آنكه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی كنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در كشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارك، نروژ و فنلاند پیدا كرده اند.