خودروی پلاگین هیبریدی بنز در راه می باشد

زیپو كالا: بنظر می رسد كه مرسدس بنز می خواهد بزودی مدل پلاگین هیبریدی جدیدی را معرفی نماید كه از قدرت و ظرفیت بالایی برخوردار می باشد.
به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیش تر محیط زیست، خودرو های تمام پاك و دوستدار محیط زیست شامل وسایل نقلیه برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.
از آنجایی كه خودرو های تمام برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی در سال های اخیر از استقبال بی نظیری از طرف شهروندان در كشورهای مختلف خصوصاً اروپایی مواجه گشته اند، حالا بنظر می رسد كه دایملر، شركت مادر مرسدس بنز می خواهد خودروی پلاگین هیبریدی جدید و قدرتمندی را معرفی و رونمایی كند كه بیشتر از ۸۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و به مشتریان این امكان را می دهد تا با بهره گیری از موتور و پیشرانه برقی بسیار قدرتمندی كه به یك باتری با ظرفیت بسیار بالا مجهز است، از سرعت بیشتری برخوردار شوند و مسافت های طولانی تری را بپیمایند.
طبق گزارش وب سایت اتوبلاگ، این خودروی پلاگین هیبریدی جدید مرسدس بنز AMG GT4 نام دارد كه نشان داده است شركت سازنده آن عزم خودرا برای توسعه و تولید یك خودروی جدید فوق قدرتمند با فناوری پلاگین هیبریدی جزم كرده است و كارشناسان ضمن اشاره به رقابت تنگاتنگی كه این محصول با پورشه پانامرا توربو اس ای هیبریدی دارد، برآورد كرده اند كه شعاع حركتی آن در حالت تمام برقی بالغ بر ۵۰ كیلومتر خواهد بود.
خودرو های پلاگین هیبریدی كه به اختصار PHEV نامیده می شوند، در مقایسه با مدلهای هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند؛ بدین سبب مسافت قابل پیمایش آنها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است.
همانطور كه از نام این گونه خودرو ها مشخص است، باتری های به كار رفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه های شارژ مخصوص این خودرو ها را دارند. در صورتیكه باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الكتریكی در كنار پیشرانه های بنزینی كار خواهدنمود.
از محبوب ترین و پرفروش ترین نمونه خودرو های پلاگین هیبریدی می توان به شورولت ولت و بی ام و آی ۳ اشاره نمود كه علاوه بر تأمین اصلی انرژی توسط موتور الكتریكی، آلایندگی بسیار كمی را برای محیط زیست ایجاد خواهدنمود.
از بزرگ ترین مزایای خودرو های پلاگین هیبرید می توان به نگران نبودن كاربران برای اتمام شارژ باتری به كار رفته در آن است. از طرفی مسافت قابل پیمایش یك خودروی پلاگین هیبریدی را ظرفیت مخزن سوخت بنزین آن تعیین می كند كه البته میزان شارژ باتری به كار رفته در آن نیز به شدت تأثیرگذار است. همین طور از دیگر معایب این خودرو ها می توان به قیمت بالای آن اشاره نمود و بطور كلی، خودرو های پلاگین هیبریدی نسبت به نسخه های هیبریدی گران تر هستند.
با عنایت به محبوبیت و اهمیت بیش از پیش این گونه وسایل نقلیه، خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
در سال قبل میلادی بالاخره خودرو های الكتریكی و برقی از حالت خودرو های غیرقابل استفاده ای كه تنها در نمایشگاه های علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شد و تولید انبوه خودرو های لوكس و قابل استفاده آنها توسط غول های خودروسازی شروع شد. این تولید انبوه كه با استقبال بی نظیری از طرف مردم و دولت های بسیاری روبرو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودرو های پاك و غیر آلاینده به شمار بیاید.

منبع: