وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد: اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت

زیپو كالا: وزیر صنعت معدن و تجارت تسهیلات اشتغال زایی دولت امسال را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: دولت با تلاش خود عیناً این رقم را برای سال آتی قرار داده است.

به گزارش زیپو كالا به نقل از مهر، رضا رحمانی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از كارخانه فولاد شاهرود و در جمع خبرنگاران بابیان اینكه دولت طرح رونق تولید را برای پشتیبانی از تولیدكنندگان نمایش كرده است، تاكید كرد: این طرح سبب شد تا خیلی از واحدهای صنعتی، معدنی و كشاورزی مجدداً به چرخه تولید بازگردند.
وی اضافه كرد: دولت حتی به واحدهایی كه بدهی بانكی و یا چك برگشتی داشتند باز تسهیلات رونق تولید را به شرطی كه این وام ها به تولید منجر شود، ارائه نمود.
می بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم
عضو كابینه دوازدهم اظهار داشت: هفته آینده تمام استانداران و مسئولان وزارت كشور دعوت می شوند تا همگی در حوزه ارتقای وضعیت تولید رویكرد ویژه ای را ستاندن نماییم.
رحمانی به دیدار روز گذشته خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی باز اشاره نمود و اظهار داشت: همانطور كه معظم له تأكیددارند، می بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم و در این رابطه اما طی هفته گذشته و در زمان بستن بودجه از طرف دولت رئیس جمهور چندین جلسه تاكید كردند كه تولید و اشتغال ارتقا یابد.
وی اضافه كرد: دولت علیرغم اینكه در تمام بخش ها به ادارات تاكید كرده كه صرفه جویی كنند، در حوزه اشتغال اما تمام همكاری صورت گرفته شده است.
اختصاص تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی به تولید
وزیر صنعت بابیان اینكه منابع موجود در كشور و استان سمنان باید به تولید وارد شود، تاكید كرد: از مدیركل صنعت معدن استان سمنان می خواهیم تا در جهت ارتقای تولید بجنگد تا شاهد رفع موانع و به خصوص در حوزه عدم تبادلات بانكی باشیم.
رحمانی بابیان اینكه هفته آینده دولت تبصره ۱۸بودجه را با تفاهم نامه ای بین وزارت كشور و صنعت معدن را نمایش می كند، بیان كرد: تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی امسال به تولید اختصاص داده شده و طی تفاهم نامه مذكور همین میزان باز عیناً برای سال آتی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه كرد: امیدواریم این طرح ها در جهت ارتقای تولید و به خصوص اشتغال بتواند مؤثر واقع شود پس مردم و تولیدگران باید بدانند كه دولت تاكید ویژه ای به مقوله تولید دارد.