گزارشی از حال و هوای امروز بورس خودرویی ها بار دیگر صف خرید را تجربه كردند

زیپو كالا: در معاملات بورس تهران امروز گروه خودرو و ساخت قطعات با افزایش قیمت و صف قیمت همراه بود، اما فلزات اساسی و محصولات شیمیایی نسبت به روزهای گذشته با افت قیمت مواجه گشتند.

به گزارش زیپو كالا به نقل از ایسنا، هرچند قیمت سهم ها در بورس تهران طی دو روز گذشته با افزایش فزاینده ای همراه بوده و شاخص كل بارها كانال شكنی كرده، امروز در گروه های زیادی شاهد كاهش قیمت بودیم، هرچند كه تعدادی از سهم های شاخص ساز با افزایش قیمت روبه رو شدند و توانستند شاخص كل هم وزن را در سطح بالاتری نگه دارند.

امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۶۲ واحد افت كرد و تا رقم ۱۳۶ هزار و ۹۱۰ واحدی بالا رفت. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۴۴ واحد رشد تا رقم ۲۰ هزار و ۵۰ واحدی افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور هم امروز با رشد ۲۹۵ واحد روبه رو شد و به رقم ۱۴۴ هزار و ۶۹۹ رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم هم هر كدام به ترتیب ۱۰۹ و ۳۷۱ واحد افت كردند. فولاد مباركه اصفهان، فولاد خراسان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر یك به ترتیب ۱۹۶، ۱۱۶ و ۱۱۵ واحد تاثیری كاهنده برروی شاخص های بازار داشتند. از سوی دیگر ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران هر یك به ترتیب ۱۶۱، ۱۱۴ و ۱۱۳ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص كل داشتند.

با این كه در ایام گذشته گروه فلزات اساسی با رشد فزاینده در قیمت ها مواجه گشتند، امروز بیش از نیمی از این سهم ها كاهش قیمت را تجربه كردند. همینطور در گروه محصولات شیمیایی هم كه روند قیمت ها در ایام گذشته رو به رشد بود، امروز شرایط كاهشی شد.

در عین حال در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای روند قیمت ها صعودی بود و تعدادی توانستند بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه كنند. در گروه خودرو و ساخت قطعات امروز شاهد رشد یكدست قیمت ها بودیم به صورتی كه در بعضی نمادهای شاخص ساز در این گروه صف خرید مشاهده می گردد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۸۵ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۱۸ هزار و ۲۳۶ نوبت داد و ستد بود. آیفكس هم امروز با افت ۲.۴ واحدی همراه شد و به رقم ۱۵۵۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس تهران به عدد ۳۶۰ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۶۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.