رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس مطرح كرد؛ موفقیت سیاست های جدید ارزی

به گزارش زیپو كالا رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه نمی توان كشور را با نرخ واحد ارز اداره كرد، درباره سیاست های جدید ارزی اظهار داشت: امكان موفقیت این سیاست ها بسیار زیاد است به شرط آنكه دقیق و كامل اجرا شود.

به گزارش زیپو كالا به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام سیاست های جدید ارزی اظهار داشت: متأسفانه سیاست های ارزی گذشته اشكالات بسیار زیادی داشت كه مجموعه هماهنگی و مشورت ها با فعالان اقتصادی، مبین این بود كه با سیاست های گذشته نمی توانیم كشور را با یك نرخ واحد ارزی اداره نماییم. ازاین رو از ابتدا به دولت تذكر دادیم كه سیاست اشتباه و غیرتخصصی را در پیش گرفته است.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: نتیجه سیاست های غلط ارزی باعث شد در بازه زمانی بیش از چهار ماه، هم در حوزه تولید و هم در حوزه واردات و صادرات مشكلاتی تولید شود.
وی اضافه كرد: مشكلاتی كه در طول چند ماه گذشته پشت سر گذاشته شد، در نهایت دولت هرچند با تأخیر اما با سیاست های ارزی مد نظر مجلس، موافقت و بر مبنای آن، سیاست های جدید ارزی را نهایی كرد.
پورابراهیمی با اشاره به اعلام سیاست های جدید ارزی از جانب رئیس كل بانك مركزی در شب گذشته اظهار داشت: من فكر می كنم اگر سیاست های جدید ارزی با دقت اجرا شود، بخش زیادی از مشكلات در حوزه تولید و حتی صادرات برطرف خواهد شد.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه امكان موفقیت های سیاست های جدید ارزی بسیار زیاد است، خاطرنشان كرد: البته مشروط بر اینكه تمام سیاست های جدید به صورت دقیق و كامل اجرا شود كه در این صورت مطمئن هستیم كه بازار ارز از التهابات فعلی خارج می گردد.آغاز تحرك بازار مسكن در نیمه دوم ۹۷پورابراهیمی در بخش دیگری از اظهاراتش با پیش بینی وضعیت بازار مسكن در سال ۹۷ اظهار داشت: بازار مسكن كه مدت ها با ركود مواجه بود با تغییرات ارزی دچار تحول شد كه خوشبختانه با تدوین سیاست های جدید ارزی توسط دولت و مجلس، رونق به این صنعت باز خواهد گشت.رییس كمیسیون اقتصادی مجلس اضافه كرد: پیش بینی ما این است كه در نیمه ی دوم امسال آغاز رشد و تحرك صنعت ساختمان را شاهد باشیم.