قیمت جهانی طلا افزوده شد هر اونس ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت

به گزارش زیپو کالا، قیمت هر اونس طلا امروز ۲۵ خرداد ماه با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت رسید.

به گزارش زیپو کالا به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز جمعه افزایش پیدا کرده و در آستانه نخستین افزایش هفتگی ظرف یک ماه گذشته قرار دارد. اطلاعات اقتصادی آمریکا حاکی از کاهش فشار قیمت هاست که خوش بینی نسبت به پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو را زیاد می کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت رسید.
قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۶ درصدی به ۲۳۲۱ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۲۹ دلار و ۵ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۶۶ درصدی ۹۵۹ دلار و ۱۰ سنت معامله می شود.
تحلیلگران عقیده دارند نتیجه اجلاس دو روزه فدرال رزرو آمریکا سبب بی ثباتی در بازار طلا شده است. بهترین شرایط برای طلا ادامه تورم پایین است. چون سبب کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و در نتیجه افزایش تقاضا برای طلا می شود.
اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر گردید نشان داد شاخص قیمت تولیدکننده در این کشور به طرز غیر منتظره ای در ماه مه کاسته شده که نشانه دیگری از روند نزولی تورم به دنبال اوج گرفتن آن در سه ماهه اول سالجاری میلادی است.
بانک مرکزی آمریکا اعلام نموده نرخ بهره را برای مدت طولانی تری در همین سطح بالا حفظ می نماید و احتمالا نخستین بار آنرا در ماه دسامبر پایین می آورد. اما تاجران با عنایت به پایین آمدن نرخ تورم در آمریکا، ۶۷ درصد احتمال می دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر آغاز شود.
نرخ پایین بهره هزینه نگهداری طلا بعنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را زیاد می کند.