دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران ۲۱ خردادماه برگزار می گردد

زیپو کالا: دوازدهمین جلسه حراج سکه طلا (۲۱ خردادماه) بوسیله سامانه معاملات مرکز مبادله ایران در قالب عرضه تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی انجام می شود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، ‬ برمبنای شیوه‏ نامه چگونگی برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران (۱۰ اسفندماه ۱۴۰۲) منتشره در تارنمای رسمی « www.ice.ir»، دوازدهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.
این حراج بوسیله سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی « market.ice.ir» برگزار می گردد و دارایی موضوع دوازدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.
حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی در مجموع پنج قطعه سکه است، بطوریکه می توان پنج قطعه ربع سکه یا پنج قطعه نیم سکه یا پنج قطعه تمام سکه و یا تلفیقی از هر سه شامل تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه باشد که جمع هر سه با هم نباید بیش از پنج قطعه باشد.
شروع جلسه حراج رأس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت ۱۲ الی ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و اختصاص نیز از ساعت ۱۵ تا ۱۷ همان روز است و ساعت ۱۷ نیز نتایج حراج اعلام می شود. البته شیوه برگزاری حراج نیز بوسیله ثبت سفارش و اختصاص برمبنای اولویت قیمت – زمان به انجام می رسد.
لازم به ذکر است، واریز وجه معاملات بوسیله کارت های هدیه، بن کارت، کارت اعتباری مرابحه و کارت های بانکی فاقد شماره شبا ممنوع و مسئولیت عدم استرداد وجه بر عهده شخص متقاضی است. پروسه استرداد وجه کیف پول، برای واریز از حساب های بانک ملی ایران در همان روز درخواست انجام می پذیرد و برای سایر بانکها ظرف مدت ۴۸ ساعت به انجام می رسد.
متقاضیان برای دریافت سکه، به جدول زمانی تحویل سکه توجه داشته باشند. شروع زمان تحویل بدون هزینه انبارداری سکه طلا از (۳۱ خردادماه) شروع و تا (۹ تیرماه) ادامه خواهد داشت. طی این دوره فقط هزینه تحویل از طرف شعب بانک عامل دریافت می شود و هزینه تحویل ۳۰ هزار تومان به ازای هر سکه برای کل دوره خواهد بود.
اشخاصی که طی بازه زمانی (۱۰ تا ۱۷ تیرماه) برای دریافت سکه اقدام نمایند، علاوه بر هزینه تحویل، باید هزینه انبارداری نیز پرداخت کنند. هزینه انبارداری سکه طلا ۵۰ هزار تومان در هر روز به ازای هر سکه خواهد بود و به شعبه بانک عامل پرداخت می شود و این هزینه شامل روزهای تعطیل رسمی نیز خواهد بود.

در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه مبادرت به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ و بعد از اعلام بانک عامل وجه معامله بعد از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه های عملیاتی به کیف پول خریدار عودت داده می شود؛ در صورت انفساخ معامله به سبب عدم مراجعه خریدار به شعبه انتخاب شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به مدت ۱۸۰ روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می شود.
خاطر نشان می شود، متقاضیان شرکت در حراج های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می توانند طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز، بوسیله سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی « market.ice.ir»، مبادرت به ثبت نام و احراز هویت کنند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، تا حالا ۱۱ حراج سکه طلا در مرکز مبادله ایران برگزار شده که در مجموع ۱۴۷ هزار و ۶۷۷ قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج اختصاص داده شده، سهم ربع سکه از این حجم تخصیص، ۹۹ هزار و ۹۹۲ قطعه، نیم سکه ۲۱ هزار و ۷۷۲ قطعه و تمام سکه ۲۵ هزار و ۹۱۳ قطعه بوده است.