تداوم بارش ها تا روز دوشنبه در اکثر نقاط کشور

زیپو کالا: به گزارش زیپو کالا، سازمان هواشناسی با بیان این که امروز در ۲۲ استان کشور بارش باران پیشبینی می شود، اظهار داشت: بارش ها تا روز دوشنبه در اغلب نقاط کشور تدوام خواهد داشت.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، با عنایت به پیشبینی سازمان هواشناسی، امروز در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شرقی کردستان و کرمانشاه، لرستان، مرکزی، همدان، اصفهان، یزد، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید پیشبینی می شود.
شدت بارش امروز در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی سمنان، گلستان و خراسان شمالی است.
همچنین جمعه و شنبه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، نیمه شمالی همدان، مرکزی و نیمه شمالی اصفهان بارش ادامه می یابد.
یکشنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر استانهای واقع در دامنه های البرز، مرکزی و مناطقی در مرکز کشور رگبار و رعد و برق وزش باد رخ می دهد و دوشنبه در مناطقی از شمال غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیشبینی می شود.
شایان ذکر است؛ طی پنج روز آینده در دامنه های جنوبی البرز مرکز جنوب شرق و بخصوص نوار شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ می دهد، که در بعضی مناطق باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

منبع: