رشد ۴۱ درصدی قراردادهای ثبت شده در سامانه خودنویس

زیپو کالا: برمبنای آمار ارائه شده از معاونت مسکن و ساختمان، آمار قراردادهای ثبت شده در سامانه خودنویس در ۴۰ روز ابتدای امسال ۴۱ درصد رشد یافت.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، طبق آمار ارائه شده از معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در ۴۰ روز ابتدایی سال ۱۴۰۲ در سامانه ایران املاک، ۸۰۱۸۶ قرارداد ثبت شده است، در صورتیکه در مدت زمان مشابه در سال ۱۴۰۳ در سامانه خودنویس ۱۱۲۸۶۴ قرارداد ثبت شده و کد رهگیری صادر گردیده است که نشان از رشد ۴۱ درصدی قراردادهای ثبت شده دارد.
طبق بررسی های انجام شده، آمار یکم فروردین تا دهم اردیبهشت ۱۴۰۳ از زمان مشابه سال ۱۴۰۲ به تعداد ۳۲، ۶۷۸ قرارداد بیشتر است. این در حالیست که در سال ۱۴۰۲ ثبت قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری فقط بوسیله مشاوران املاک امکان پذیر بوده است، درحالیکه با راه اندازی سامانه خودنویس مردم می توانند برمبنای قانون، خودشان نیز قراردادهای اجاره را ثبت کنند.
روند مراجعه مردم به سامانه خودنویس هر روز درحال رشد است و برخی مشکلات گزارش شده از طرف مردم به سرعت رفع شده است.
توجه به این نکته که بیش از ۸۷ درصد قراردادهای ثبت شده تا کنون توسط مالک و یا مستأجر انجام شده است نشان داد که همه مردم توانمند هستند و فقط با ذکر نکات قانونی و یادآوری الزامات قرارداد اجاره ملک همه می توانند خودشان این کار را انجام دهند.

منبع: