وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس

به گزارش زیپو کالا، سازمان هواشناسی به دنبال تشدید وزش باد و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس اخطار دریایی سطح زرد صادر کرد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، سازمان هواشناسی به دنبال تشدید وزش باد و افزایش ارتفاع موج از امروز چهارشنبه (۵ اردیبهشت) تا پس از ظهر یکشنبه در خلیج فارس اخطار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.
وزش باد با بیشینه سرعت (۲۴ نات) و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل بین یک تا ۱.۵ متر بخصوص در ساعات بامداد تا بعدازظهر، همچون مخاطرات این سامانه خواهد بود. تشدید وزش باد و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان و در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز رخ خواهد داد.
این سامانه اثراتی از قبیل اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، احتمال اختلال در تردد شناورهای مسافربری و احتمال پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس های پرورش ماهی را به همراه خواهد داشت.
از این رو به اجتناب از ترددهای دریایی بخصوص تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تاثیر، ممنوعیت شنا و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیتهای ساحلی و فراساحل همینطور سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی سفارش می شود.

منبع: