سازمان هواشناسی اعلام كرد؛ بارش باران در اکثر استان ها طی هفته جاری با ورود سامانه جدید

به گزارش زیپو کالا، سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بارش باران در اغلب استان ها و بارش برف را در مناطق سردسیر کشور پیش بینی نمود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، پیشبینی کلی برپایه نقشه های همدیدی و آینده نگری نشان داده است که امروز (شنبه) در بعضی نقاط غرب، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و وزش باد رخ دهد.
همچنین برپایه اعلام این سازمان، روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در استانهای واقع در نوار غربی و جنوبی کشور و برخی نقاط کرمان، غرب استانهای هرمزگان، یزد و اصفهان ابرناکی، بارش، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق و احتمال رخداد تگرگ برای مناطق جنوبی کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیشبینی می شود. در این روز در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش شدت خواهد داشت.
روز دوشنبه با توسعه سامانه در اغلب مناطق کشور به جز در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش رخ خواهد داد که در استانهای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام و همینطور در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش شدت بیشتری خواهد داشت.
روز سه شنبه فعالیت سامانه در بعضی نقاط استانهای گلستان، خراسان شمالی، شرق استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی خواهد بود و به تدریج سامانه از کشور خارج می شود.
همچنین بعدازظهر سه شنبه در مناطقی از شمال غرب کشور بخصوص آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی و بارش باران و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.
روز چهارشنبه با گذر موج از نوار شمالی کشور در بعضی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج شمال شرق کشور بارش و باد پیشبینی می شود.
همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر، در استانهای واقع در سواحل شمالی بارش رخ خواهد داد.
روز پنجشنبه تنها در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش خواهد بود.
قابل ذکر است روز یکشنبه در جنوب غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و برخی نقاط مرکز کشور، دوشنبه در دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرق کشور وزش باد شدید در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید پیشبینی می شود.
طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه دریای خزر، یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و سه شنبه و چهارشنبه نیمه جنوبی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیشبینی می شود.

منبع: