صنعت شیلات ایران دانش پذیر است

به گزارش زیپو کالا، رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: صنعت شیلات دانش پذیر است و نیاز به دانش بالایی در عرصه های مختلف دارد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، سیدحسین حسینی، رییس سازمان شیلات ایران در نشست هم اندیشی شیلات، دانشگاه و صنعت اظهار داشت: اگر بخواهیم به سمت آب های دور و سواحل فرا سرزمینی برویم باید به شناورهای تخصصی اقیانوس پیما مجهز شویم و برای شناورها به پشتیبانی های تخصصی نیز نیاز داریم.
وی افزود: نیاز بخش شیلات به دانش گسترده و متنوع است و لازم است از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها برای حکمرانی درست در این بخش بهره ببریم.
حسینی با اعلان اینکه میان بخش شیلات، صنعت، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان باید آشتی اتفاق بیفتد، گفت: ما در توسعه افقی و عمودی باید به مرزهای دانش برسیم.
وی اشاره کرد: توسعه مقابل حفاظت نیست و محیط زیست با توسعه حفظ می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در دنیا ۱۹ میلیون تن از آبزیان را در آب های عمیق صید می کنند، اما ما هنوز در عمق ۲۰۰ متری صید می نماییم و نتوانستیم معقولانه از این ذخایر در عرصه خوداتکایی بهره برداری نماییم.
وی اضافه کرد: حالا در جهان ۶.۲ میلیون تن ماهی تیلاپیا تولید می شود در صورتیکه ما از ظرفیتهای موجود دراین زمینه استفاده نکردیم.
حسینی اشاره کرد: حل مسائل در بخش شیلات با حکمرانی در مدیریت انسانی صورت می گیرد.

منبع: