افزایش ۳۰ درصدی تقاضای مصرف محصولات ارگانیک

به گزارش زیپو کالا، رئیس انجمن ارگانیک ایران اظهار داشت: تقاضای مصرف محصولات کشاورزی ارگانیک، نسبت به ۱۷ سال قبل ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، رضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران اظهار داشت: هم اکنون ۸۵ هزار هکتار از زمینهای کشاورزی کشور به کشت ارگانیک همچون کشت حبوبات، روغن، برنج، چای، زعفران و انواع میوه اختصاص دارد.
وی اضافه کرد: حدود ۱۰۰ تولید کننده، انواع محصولات کشاورزی و غذایی ارگانیک خویش را مانند عسل، چای، انواع دمنوش، مرکبات، خرما، انواع روغن زیتون، ذرت، کنجد و خشکبار عرقیات با تاییدیه استاندارد محصولات ارگانیک عرضه می کنند.
رئیس انجمن ارگانیک ایران با اشاره به اینکه تولید محصولات ارگانیک در کشور نقش مهمی در سلامت جامعه، حفظ محیط زیست، بهبود فضای کسب کار و اشتغالزایی دارد اظهار داشت: با این هدف تولید مصرف محصولات ارگانیک در دنیا رو به افزایش است و در ایران هم روز به روز بر تولیدات محصولات ارگانیک و مصرف آن افزوده می شود.
نورانی همینطور از جایگاه جهانی ِایران در تولید محصولات ارگانیک اظهار داشت: ایران در رنکینگ جهانی جز رتبه های ۵۹ دنیا، بین ۱۹۰ کشور قرار دارد که با استفاده از ظرفیتهای داخلی و زیرساخت های تولید، میتوان جز ۱۰ کشور اول دنیا باشیم.

منبع: