اعلام نتایج عرضه خودرو های وارداتی در سامانه یکپارچه

به گزارش زیپو کالا، امروز (دوشنبه ۲۰ آذر ماه) نتایج پنجمین دوره ثبت نام خودرو های وارداتی مشخص و بر روی سایت سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی قرار گرفته است.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، پنجمین دوره ثبت نام خودرو های وارداتی (در قالب ششمین اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی) ویژه متقاضیانی که در مرحله اول ثبت نام، در اسفندماه سال قبل اقدام و نوبت دریافت کرده بودند، از روز دوشنبه هفته گذشته (۱۳ آذر ماه) با عرضه ۱۱ خودروی وارداتی شروع شد و بدین ترتیب مشتریان می توانستند سه اولویت مورد نظر خودرا در سامانه یکپارچه انتخاب کنند.
مهلت انتخاب خودرو برای متقاضیان، سه روز و تا آخر روز سه شنبه (۱۵ آبان ماه) در نظر گرفته شده بود؛ بعد از اتمام مهلت ثبت درخواست خودرویی، حال امروز (دوشنبه ۲۰ آذر ماه) نتایج مشخص و بر روی سایت سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی قرار گرفته است.
در این دور از عرضه خودرو های وارداتی، شش محصول وارد شده توسط سایپا، پارس خودرو، بهمن موتور و ماموت خودرو که دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و همین طور پنج خودروی وارد شده توسط فردا موتور، مکث موتور، راسا موتور خاورمیانه و سایپا که دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی است، برای مشتریان عرضه شده بود تا سه اولویت مورد نظر خود (چینش اولویت ها، حائز اهمیت) را از میان ۱۱ محصول عرضه شده، انتخاب کنند.
برای مشتریانی که مشمول اختصاص خودرو شده اند، مدت زمان پنج روزه واریز وجه خودرو زمان ارسال فراخوان در نظر گرفته شده است؛ عدم واریز وجه حداکثر تا پنج روز بعد از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف خواهد شد.
خودروها در قراردادهای منعقده، حداکثر سه ماهه تحویل خواهند شد و واردکنندگان بایستی حداکثر تا سه ماه بعد از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه برمبنای قیمت قطعیِ اعلام شده توسط شورای رقابت، اقدام نموده و همزمان تحویل خودرو به متقاضی را عملی کنند؛ در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تأخیر در تحویل مقرر در بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهند شد.
گفتنی است؛ اختصاص برمبنای ظرفیت موجود برای مشتریانی که خودروی مشخصی را در اولویت اول خود قرار داده اند، صورت می گیرد؛ سپس در ادامه برای مشتریانی که اولویت اول مشمول دریافت نشدند، اولویت دوم به شرط وجود ظرفیت خودرو (پر نشدن ظرفیت برای مشتری که این خودور را در اولویت اول خود داشته است) و سپس به همین ترتیب اولویت سوم بررسی می شود.

منبع: