مدیركل راه و شهرسازی استان تهران: یک شهر و شهرک جدید در غرب تهران تشکیل می شود

به گزارش زیپو کالا، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تصویب کلیات تشکیل یک شهر و شهرک جدید در غرب این استان اطلاع داد و اظهار داشت: اراضی ۹۲ هکتاری پاکدشت هم تعیین تکلیف نهایی شد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، حسین جنتی بامداد پنجشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه ای با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و سایر دستگاههای عضو کارگروه امور زیربنایی استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: در این نشست با کلیات تشکیل یک شهر و یک شهرک جدید در غرب استان تهران موافقت شد، که این مصوبه با کسب اجازه از وزیر راه و شهرسازی به سبب تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن متقاضیان نهایی در کارگروه مطرح و مصوب شده است.
وی اظهار داشت: بعد از طی مراحل و فرآیندهای قانونی این مصوبه نهایی شده و به اطلاع شهروندان استان تهران خواهد رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همینطور از تصویب طرح هادی سه روستا حسین آباد، علی آباد و چیچکلو از توابع اسلامشهر اطلاع داد و اضافه کرد: طرح جامع شهر اندیشه هم مصوب و به شورای عالی ارسال شد.
جنتی تصریح کرد: خبر خوب دیگر ما تعیین تکلیف نهایی اراضی ۹۲ هکتاری پاکدشت در جلسه امروز و ارسال آن برای شورای عالی شهرسازی و معماری و تصویب حریم طرح جامع شهر پردیس است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: در این نشست همینطور موارد در ارتباط با خارج از حریم ارسالی از جانب فرمانداری های شهرستان های تهران، رباط کریم، ری، دماوند، شهریار، فیروزکوه، اسلامشهر و ورامین هم مصوب شد.

منبع: