معاون اداره كل بنادر و دریانوردی خوزستان: ظرفیتهای سواحل و دریا در خوزستان شناسایی می شود

به گزارش زیپو کالا، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار داشت: انجام طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان با هدف شناسایی ظرفیتهای سواحل و دریا در دست اقدام است.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، صدرالله بهرامی قبل از ظهر امروز شنبه در بررسی آخرین وضعیت حوزه سواحل و بنادر خوزستان بیان نمود: انجام طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی خوزستان با هدف شناسایی ظرفیتهای سواحل و دریا و تعیین کاربری های مطلوب در این عرصه در دست اقدام است و بزودی فرایند انتخاب مشاور آن به پایان خواهد رسید.
وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت بنادر تجاری خوزستان مطابق با نتایج حاصله از مطالعات در ارتباط با ساخت بندر بزرگ خلیج فارس، ارتقا و بهبود توان عملیاتی و هوشمندسازی بنادر استان و توسعه خدمات الکترونیکی دریایی و بندری، بومی سازی و تکمیل زنجیره تأمین صنعت کشتی سازی با توسعه زیرساخت های مورد نیاز در سواحل استان، ایجاد و ارتقای زیرساخت های گردشگری و مسافری ساحلی و دریایی مطابق با طرح های مادر در ارتباط با گردشگری دریایی استان همچون مهم ترین طرح هایی هستند که با هدف بهره گیری از ظرفیت سواحل در توسعه اقتصاد دریا محور باید مورد توجه سازمان های مرتبط باشند.
بهرامی افزود: همینطور در حوزه مهندسی بنادر امسال ۲ پروژه توسعه شانتینگ یارد شمالی و اسکله بارج هاربر در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام مورد مطالعه برنامه ریزی ارزش قرار گرفته اند که با انجام این مطالعات و با حفظ کیفیت پروژه حدود ۲۰ درصد صرفه جویی در عملیات اجرایی آنها احصاء شده است.
وی اظهار داشت: همینطور امسال سه پروژه راه اندازی ساختمان جامع امور دریانوردان، راه اندازی اسکله گردشگری در پارک ساحلی و فاز یک اراضی معروف به ۶۰۰ هکتاری برای منطقه ویژه اقتصادی بندر امام در کمیته پیدایش بررسی قرار گرفته و تأیید شده و فرایند دریافت مصوبه آن در هیأت عامل در دست اقدام است.
بهرامی اظهار نمود: همینطور در بنادر خرمشهر سه پروژه خرید و راه اندازی سه دستگاه دیزل ژنراتور، اسکله رو و خارج سازی مغروقه خانیان و در بندر آبادان بهسازی و ترمیم سیستم حفاظتی بنادر تأیید و فرایند دریافت مصوبه آن از هیأت عامل در دست پیگیری است.
وی خاطرنشان کرد: تهیه تصاویر ارتوفتوموزاییک و مدل سه بعدی در بنادر امام، خرمشهر و آبادان با دقت cm۵ انجام شده و تسری آن برای سایر بنادر تابعه استان مورد تاکید قرار گرفت.