وزیر اقتصاد مطرح كرد؛ خنثی سازی توطئه های دشمن در عرصه سایبری اقتصاد

زیپو کالا: خاندوزی با اعلان اینکه کمتر موردی بوده که در مقام این تهدیدات و دشمنی های سایبری با گرفتار شکست سیستمی شدیم و با اختلال روبه رو شده باشیم.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، خاندوزی در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل اظهار داشت: کشور و اقتصاد ما در معرض نفوذ بوده و مصداق واقعی تهدید اقتصادی هستیم اما با این وجود در راه رشد و پیشرفت کشور هستیم.
وی اضافه کرد: تلاش عده ای برای بر هم زدن بازار ارز پس از وقایع فلسطین با مدیریت دولت از بین رفت. خاندوزی با اعلان اینکه باید پیش گیرانه اقدام نماییم، اظهار داشت: تهدیداتی بصورت ویژه در عرصه اقتصاد مطرح است که هدف خودرا اقتصاد قوی قرار داده و دشمنان هم تضعیف این اقتصاد را در اولویت خود قرار داده اند بدین جهت این نگاه پدافند غیرعامل در عرصه اقتصاد بیش از این باید در مرکز توجهات باشد. خاندوزی پیوند گسستنی با اقتصاد جهان را دارای خطر دانست و اضافه کرد: اگر نمی توان احتمال اسیب ها را به صفر رساند اما می توان ضریب آنرا کم کرد و این مساله برای اقتصاد ایران متحمل تر است چونکه نه فقط در معرض تهدیدات بحران های بین المللی، تغییرات اقلیمی و نفوذ در داده های اقتصادی ها قرار داریم بلکه مصداق یک تهدید اقتصادی، ضعف رشد اقتصاد است و دستگاه های بسیاری در دنیا بودجه می گیرند تا بتوانند بخش های مختلف اقتصادی ایران را گرفتار شکست کنند. بگفته وزیر اقتصاد، دستور کار اصلی دولت کمتر لطمه خوردن کشور است باید پیش دستانه قوی شویم تا ضربه به مردم وارد نشود. امروز دستورات لازم را به مدیران پدافند عامل دادیم. دستگاه های اجرائی باید یک ماه قبل نرخها را بدانند در ماده ۲۴ پیش بینی خوبی را دیده بود، تقویم اقتصادی در دولت مطرح و تصویب گردید تا پیش بینی پذیری اقتصاد اجرائی شود. خاندوزی با اشاره به اینکه ایران در صدر کشورهایی است که در معرض این مخاصمه ها و تهدیدات قرار دارند، اظهار داشت: در این شرایط ایران باید در صدر مقاومت در مقابل این لطمه ها قرار بگیرید. از سال ۹۰ موضوع دشمنی های سایبری در کشورمان تشدید شده که البته در حل این تهدیدات اقدامات خوبی انجام شده برای عام قابل ذکر و انتشار نیست. خاندوزی با اعلان اینکه کمتر موردی بوده که در مقام این تهدیدات و دشمنی های سایبری با گرفتار شکست سیستمی شدیم و با اختلال روبه رو شده باشیم، افزود: پدافند غیرعامل بدین جهت اهمیت ویژه ای داردچراکه اقتصاد ایران در مقابل تهدیدات مختلفی قرار گرفته است. وی ادامه داد: با وجود دستاوردها در عرصه امنیت سایبری در مصنویت موارد عینی این لطمه ها در بعد مقاومت در مقابل لطمه های روانی در این که جامعه بداند در امنیت قرار داریم، موفق نبودیم. و این به سبب قدرت شبکه ها و فضای مجازی بوده است و مصداق آن، این که از یک ماه آتی ممکنست کمبودی کالایی وجود دارد اما بگونه ای عمل می کنند که تهدید روانی ایجاد شود و کمبود این کالا از همان روز اول پیش می آید و در نهایت تهدید روانی سبب تهدید عینی می شود و در نظم بازار اختلال ایجاد می کنند.

منبع: