از گوشت های پر سروصدای برزیلی تا افزایش تقاضای مرغ

زیپو کالا: خبرهای مهمی در هفته جاری در بخش کشاورزی منتشر گردید که از با اهمیت ترین آنها می توان به ترخیص گوشت های وارداتی، قیمت مرغ و قاچاق دام اشاره نمود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر ترخیص گوشت های منجمد برزیلی پس از یکسال از گمرک و نگرانی در مورد سلامتی آنها منتشر گردید. خبری که سازمان دامپزشکی در واکنش به آن اعلام نمود که گوشت های منجمد برزیلی وارداتی سالم و قابل مصرف هستند و طی مدت این یکسال هم برمبنای استانداردهای لازم نگهداری شده اند و هیچ نوع افت کیفیت و سلامت ندارند.

یکی دیگر از خبرهای مهم هفته جاری قاچاق دام از کشور و راهکارهای جلوگیری از آن بود. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور کشور فعالسازی دامدار کارت و ارائه تسهیلات به دامداران، خرید داخلی دام با قیمت منصفانه، تحویل نهاده مدت دار و در نهایت تقویت صادرات را راهکارهایی برای جلوگیری از قاچاق دام از کشور عنوان نمود.

یکی دیگر از خبرهای انتشار یافته این هفته نیز ثبات در بازار محصولات کشاورزی بود. رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اعلام نمود که طبق اعلام فائو تا سال ۲۰۵۰ قیمت محصولات کشاورزی در دنیا ۲تا ۳ برابر افزایش خواهد یافت و باید تلاش خودرا برای ثبات بازار و افزایش تولید داشته باشیم.

از خبرهای مهم دیگر انتشار یافته در این هفته می توان به صحبت های دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور اشاره نمود. رسولی اصرار کرد که اگر توزیع مرغ در شبکه های رسمی افزایش یابد مرغ در شبکه های غیررسمی کمتر می شود و نرخها نیز ثابت می ماند.

وی همچین به این که برخی دامداران به تعهدات خود برای فروش دام به دولت عمل نکردند و دام های خودرا به شرکت پشتیبانی امور دام نفروختند نیز اشاره نمود.

آخرین خبر نیز تشریح قیمت مرغ در بازار از زبان قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان تهران بود. بابایی با اعلان اینکه هر کیلو مرغ در میادین میوه و تره بار به قیمت ۷۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد، اظهار داشت که روزهای اخیر به سبب نزدیکی به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و نذورات مردم تقاضای خرید مرغ زیاد شده است. در حقیقت می توان اظهار داشت که عطش بازار موجب به وجود آمدن صف های طولانی شده اما مدت زمان ایستان در صف کمتر از ۱۰ دقیقه است.

منبع: