طلا با کاهش قیمت به تعطیلات رفت

زیپو کالا: قیمت طلا در روز جمعه و قبل از تعطیلی بازار کم شد اما بعد از نشانه هایی از کاهش تورم ایالات متحده که انتظارات توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بعد از این ماه را افزایش داد، در راه رسیدن به بزرگ ترین افزایش هفتگی خود از آوریل بود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا قبل از تعطیلی بازار به ۱۹۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و تا این هفته حدود ۱.۸ درصد افزایش داشته است و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۵۵ دلار و ۳۰ رسید.
طلا در اوایل این هفته بعد از آن که داده ها نشان داد قیمت های مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن کمترین افزایش سالانه خودرا در بیش از دو سال قبل ثبت کرده است، به بالاترین حد خود از ۱۶ ژوئن رسیده است که موجب شد نشان دهد که فدرال رزرو می تواند به چرخه افزایش نرخ خود پایان دهد.
دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures اظهار داشت: پیش بینی افزایش بیشتر نرخ ها با عقب نشینی تورم، اندکی کم شده است و به طلا در این هفته کمک می نماید اما نرخها امروز با افزایش بازدهی کم شده است.
نرخها در کوتاه مدت در یک بازه محدود خواهند بود و اگر فدرال رزرو اعلام نماید که به افزایش بیشتر نرخ ها نیازی نیست افزایش بیشتر طلا را مشاهده خواهیم کرد. بازدهی معیار ایالات متحده افزوده شد و شمش بدون بازده را برای سرمایه گذاران جذاب تر کرد. نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را بیشتر می کند.
طبق گزارش رویترز، با کاهش قیمت طلا، دلار در راه بزرگ ترین کاهش هفتگی خود از نوامبر قرار گرفت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۹۵ دلار در هر اونس رسید که به بهترین هفته از اواسط مارس رسیده است. پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۷۴ دلار و سه سنت رسید و پالادیوم ۱.۴ درصد کم شد و به ۱۲۷۷ دلار و ۱۸ سنت رسید اما هر دو برای دومین صعود هفتگی متوالی آماده شدند.