قیمت جهانی طلا ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

زیپو کالا: قیمت هر انس طلا امروز با ۰.۵۸ درصد کاهش به ۱۹۸۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش زیپو کالا به نقل از رویترز، قیمت طلا در آستانه دومین افزایش پی در پی فصلی در روز جمعه قرار داشت، چون احتمال آرام تر شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تمایل سرمایه گذاران به این فلز گرانقیمت را افزایش داده بود.
قیمت هر انس طلا امروز با ۰.۵۸ درصد کاهش به ۱۹۸۶ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلا بعد از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا در خصوص بر افزایش هزینه کرد مصرف کنندگان در این کشور در فوریه، ۰.۴ درصد بالا رفته بود.
شاخص دلار که سه ماهه اول سال جاری میلادی را با کاهش قیمت به انتها رسانده، در روز جمعه تثبیت شد و بر تقاضا برای طلا تأثیر گذاشت. بازار جهانی سهام بعد از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا رشد داشت، چون امید به آرام شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بالا رفته است. تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه گذاری ایمن در شرایطی که سرمایه گذاران به سرمایه های مخاطره آمیز روی می آورند کاهش پیدا کرده و ارزش آن هم پایین می آید.
قیمت طلا هفته گذشته بعد از فروپاشی ناگهانی دو بانک آمریکا و بالا رفتن احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره برای جلوگیری از گسترش این بحران بانکی، تا ۲۰۰۰ دلار بالا رفت. اما بعد از اقدامات دولت برای آرام کردن این بحران باردیگر کم شد. قیمت طلا حدود ۷.۸ درصد طی سه ماهه اول سال جاری میلادی افزایش داشته است.
قیمت نقره امروز با ۰.۷۰ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۱۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۴ درصد افزایش ۹۹۵ دلار و ۲۱ سنت معامله می شود.

منبع: