انواع حفاظ های آکاردئونی

مجموعه الو حفاظ جزء معتبرترین مراکز فعال در حوزه ساخت انواع حفاظ است که با استفاده از متریال های مرغوب و با کیفیت بالا و دستگاه های مناسب برای برش و جوشکاری توانسته است بخش زیادی از نیاز مصرف کننده را تأمین کند.

حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی که یک سازه تاشو بوده برای افزایش امنیت درب ورودی ساختمان ها کاربرد دارد و در چندین مدل مختلف مناسب برای تمامی درب ها تولید می گردد. برای خرید بهترین حفاظ از لحاظ متریال و قیمت نصب درب حفاظ آکاردئونی کافیست با کارشناسان فروش الو حفاظ ارتباط بگیرید.

 

حفاظ آکاردئونی چیست؟

امروزه که تامین امنیت منازل، فروشگاه ها، ادارات و بسیاری از مراکز دیگر از دغدغه های جدی و مهم بوده، همه به دنبال راه هایی جهت افزایش امنیت و جلوگیری از ورود سارقین به منازل هستند.

نصب حفاظ بر روی درب های ورودی یکی از راه های افزایش امنیت محیط است که در میان تنوع طرح و مدل حفاظ آکاردئونی محبوبیت بیشتری دارد.

چرا که با نصب یک حفاظ آکاردئونی بر روی درب های منزل، شرکت و تا فروشگاه ها می توانید تا حد زیادی از فضای مشاعات و راهرو بدون مشکل استفاده کنید. چرا که  درب آکاردئونی در مواقع غیر ضرور جمع شده و در یک قسمت درب با اشغال کمترین فضا قرار می گیرند.

در حال حاضر این حفاظ ها را به صورت ساده و به شکل طرح دار تولید می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد. با شناخت این محصولات و بررسی ویژگی های هر کدام می توانید بهترین را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

 

بررسی انواع حفاظ های آکاردئونی

حفاظ های آکاردئونی که نقش مهمی برای افزایش امنیت و کاهش سرقت ها دارند، در حال حاضر جزء پرکاربردترین حفاظ ها محسوب می شوند. زیرا فضای بسیار کمی را اشغال کرده و در هنگام باز و بسته شدن سر و صدا به وجود نمی آورد.

حفاظ آکاردئونی را با توجه به نوع کاربری و همچنین شکل ظاهری به چندین دسته بندی تقسیم می کنند که در ادامه به بررسی هر دو دسته بندی می پردازیم.

بررسی حفاظ های آکاردئونی از نظر کاربرد:

  • حفاظ های آکاردئونی آپارتمان
  • حفاظ های آکاردئونی پنجره
  • حفاظ های آکاردئونی مغازه

 

بررسی انواع حفاظ های آکاردئونی از لحاظ طراحی و ساخت:

حفاظ های ساده

در حفاظ های ساده از تسمه های کوتاه استفاده می ‌شود و معمولاً به صورت سه لوزی طراحی شده اند.

حفاظ های آکاردئونی دوجداره

در این حفاظ ها تسمه های ایستاده در داخل کلاف درب آکاردئونی به صورت دو لایه قرار گرفته و با کمک دستگاه جوش به یکدیگر اتصال پیدا می کنند.

حفاظ های آکاردئونی دوبل

در حفاظ های دوبل برای محافظت کردن از پرچ ها یک تسمه اضافه بر روی آنها قرار می گیرد که هیچ راه حلی برای سارقین باقی نمی ماند.

حفاظ های آکاردئونی سلطنتی

حفاظ های آکاردئونی سلطنتی با داشتن نقش های بسیار زیبا بر روی سطح تسمه ها ظاهری لوکس ایجاد می کنند و از لحاظ امنیت نیز درجه بالا قرار می گیرند.

 

ویژگی های حفاظ استاندارد آکاردئونی

حفاظ های آکاردئونی در حال حاضر موارد استفاده و کاربردهای زیادی دارند؛ به همین دلیل نیاز است که برخی از ویژگی های استاندارد در روند ساخت آنها رعایت شود، تا در نهایت بتواند به شکل ایمن تر از محیط محافظت کند.

در این بخش به بررسی برخی از ویژگی های استاندارد حفاظ آکاردئونی می پردازیم:

  • یک حفاظ بسته به مدل و ابعاد، وزنی حدود ۳۰ تا ۸۰ کیلوگرم در هر متر مربع دارد.
  • حفاظ استاندارد در مقاطع کناری از پروفیل هایی با ابعاد ۵۰ در ۳۰ سانتی متر تولید می شود.
  • قسمت ریل حفاظ باید کاملا روان و با کیفیت بالا باشد.
  • در تمام بخش های حفاظ از جمله پیچ و اتصالات از متریال های مرغوب در کنار یک کمربند ایمنی استفاده می شود.

 

عوامل موثر و قیمت حفاظ های آکاردئونی

حفاظ های آکاردئونی بخش بسیار مهمی از امنیت ساختمان ها محسوب می شوند و اغلب سازندگان ترجیح می دهند تا بر روی تمامی واحدها این حفاظ ها را نصب کنند. اما در هنگام خرید عمده قیمت یک مسئله بسیار مهم است.

قیمت حفاظ آکاردئونی به عوامل زیادی ارتباط پیدا می ‌کند که با شناخت این عامل ها امکان انتخاب های بهتر فراهم می گردد. زیرا در اغلب مواقع هزینه ‌ها برای طرح ها و مدل حفاظ تأثیر زیادی ایجاد می کنند.

البته هزینه حفاظ در مقابل ایمنی بالایی که ایجاد می کند چشمگیر نبوده و ارزش دارد. در ادامه به بررسی برخی از عوامل موثر بر روی قیمت حفاظ های آهنی می پردازیم:

ابعاد ضربه ورودی

طول و عرض درب های ورودی که قصد نصب حفاظ آکاردئونی را بر روی آن دارید مهم است؛ چرا که در میزان آهن مورد استفاده تأثیر دارد.

نوع آهن استفاده شده

هرچقدر که ضخامت و استحکام آهن های به کار برده شده در روند تولید بالاتر باشد، امنیت حفاظ افزایش پیدا کرده و البته ارزش بالاتری هم دارد.

تراکم تسمه های حفاظ

حفاظ ها را در چندین طرح مختلف به صورت سه گل، چهار گل، پنج گل و موارد دیگر تولید می کنند، هر چقدر تعداد تسمه بیشتر باشد امنیت آن هم افزایش می یابد.

طرح حفاظ

طرحی که بر روی تسمه های حفاظ ایجاد می‌ شود، تأثیر مستقیم بر روی ظاهر و زیبایی درب دارد که در حال حاضر حفاظ های آکاردئونی سلطنتی، گل برجسته، ایتالیایی، مدل پروانه ای و موارد دیگر تولید می شوند.

رنگ آمیزی

برای حفاظت از فلز به کار برده باید سطح آن رنگ آمیزی شود، تا در برابر رطوبت مقاوم گردد؛ رنگ های کوره ای به نسبت سایر شیوه های رنگ آمیزی کیفیت بالاتری دارند.

تعداد قفل حفاظ

بر روی حفاظ ها تعداد زیادی قفل قرار می دهند که برخی به صورت مخفی و برخی به صورت آشکار نصب می شوند. هر چقدر میزان جوشکاری حفاظ بیشتر باشد، در نتیجه هزینه بالاتری هم برای آن صرف می شود.

یک لنگه یا دو لنگه بودن حفاظ

حفاظ ها با توجه به طول درب های ورودی به صورت یک لنگه یا دو لنگه طراحی می شوند که قیمت هر کدام متفاوت است.

 

فروش بهترین حفاظ های آکاردئونی

پیدا کردن مراکزی که به شکل تخصصی در زمینه ساخت حفاظ های آکاردئونی فعالیت دارند، جزء اهداف تمامی سازندگان و خریداران حفاظ است. زیرا ضمن اطمینان از کیفیت بالای محصول امکان ساخت حفاظ ها در مدل های مختلف فراهم می گردد.

مجموعه الو حفاظ جزء معتبرترین مراکز فعال در حوزه ساخت انواع حفاظ است که با استفاده از متریال های مرغوب و با کیفیت بالا و دستگاه های مناسب برای برش و جوشکاری توانسته است بخش زیادی از نیاز مصرف کننده را تأمین کند.

برای خرید حفاظ آکاردئونی با کیفیت خوب و مناسب برای تمامی درب های ورودی کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. پس از دریافت مشاوره های تخصصی بهترین مدل حفاظ از لحاظ نوع متریال و شکل ظاهری به شما پیشنهاد می گردد

 

منبع: https://alohefaz.com