تولید سالانه ۲۴ تن گوشت آماده طبخ شترمرغ در خوزستان

به گزارش زیپو کالا، خوزستان مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از فعالیت ۱۸ واحد صنعتی و سنتی پرورش شترمرغ در استان خبرداد.

ایرج آصفی از فعالیت ۱۸ واحد صنعتی و سنتی پرورش شترمرغ در استان خبرداد و اظهار نمود: ۳ واحد صنعتی پرورش شترمرغ در بهبهان و رامهرمز و ۱۵ واحد سنتی پرورش شترمرغ در شهرستان های بهبهان، رامهرمز، آبادان، سوسنگرد، دزفول، اندیمشک و کارون هم اکنون وجود دارد.

وی اضافه کرد: دو واحد صنعتی موجود در بهبهان به ظرفیت ۵۰۰ و ۳۰۰ قطعه و یک واحد در رامهرمز با ظرفیت ۲۰۰ قطعه مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش زیپو کالا به نقل از سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، وی با اشاره به اینکه گوشت استحصالی آماده طبخ شترمرغ در استان سالانه ۲۴ تن است، خاطرنشان کرد: از پوست و چرم شترمرغ در صنایع دستی و تولید لوازم چرمی استفاده می شود.

آصفی افزود: همینطور شاه پَر آن در تولید وسایل تنظیفی و ناخن و چشم های آن در وسایل پزشکی به کار گرفته می شود. روغن این پرنده هم در درمان بیماری ها و تخم شترمرغ در صنایع غذایی استفاده می شود.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان نمود: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ به متقاضیان پرورش شترمرغ تسهیلات اعطا می شود.

منبع: