هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر تمام می شود؟

زیپو کالا: مشاهدات حاکی از آنست که همچنان هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ با قیمت بالای ۱۰۰ هزار تومان در مغازه ها عرضه می شود، در صورتیکه بنا بر گفته تولیدکنندگان، قیمت تخم مرغ در مرغداری ها افزایشی نداشته و باید با قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، برپایه مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران، قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به وزن حدود دو کیلوگرم، ۱۰۵ هزار تومان است و هر عدد تخم مرغ برای مصرف کننده حدود ۳۵۰۰ تومان هزینه به دنبال دارد.

بیشتر از یک ماه می شود که قیمت شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به بالای ۱۰۰ هزار تومان رسیده است و این در حالیست که قیمت آن از مرداد تا مهرماه حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان بود.

این افزایش قیمتها در حالیست که هنوز قیمت تخم مرغ به صورت رسمی تغییر نکرده است.

در میادین میوه و تره بار هم برپایه نرخنامه این سازمان قیمت هر کیلو تخم مرغ، ۳۹ هزار و۸۰۰ تومان و هر شانه ۳۰ عددی از آن ۸۹ هزار تومان است.

حمید کاشانی – رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ در مرغداری افزایشی نداشته است، اظهار داشت: قیمت هر کیلو تخم مرغ در مرغداری ها، ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان است و هر شانه از آن ۷۰ هزار تومان است. این تخم مرغ باید به دست مصرف کننده با قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان برسد.

وی اضافه کرد: فروش تخم مرغ بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان و هر دانه بیشتر از ۳۰۰۰ تومان گرانفروشی است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران خاطرنشان کرد: در مراکز توزیع عمده و فروشگاه های زنجیره ای این قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان رعایت می شود.

منبع: