راه اندازی دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در مجارستان

به گزارش زیپو کالا، دفتر توسعه روابط تجاری خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان فعالیت خویش را شروع کرد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، با بیان رسمی افتتاح دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در بوداپست، این دفتر به عنوان نماینده بخش خصوصی و در هماهنگی با سازمان های دولتی ذیربط در مجارستان و ایران فعالیت خودرا شروع کرد.
مراسم افتتاحیه دفتر توسعه روابط تجاری خانه صمت ایران در مجارستان، روز پنجشنبه، سوم شهریور ماه، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، با حضور آقای حمیدرضا نافذ عارفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران، آرمان خالقی، عضو هیئت مدیره و قائم مقام دبیرکل خانه صمت ایران و آقای علی ملایی، مشاور اقتصادی خانه صمت ایران اجرا شد.
در این مراسم برخی از فعالان اقتصادی مجاری به نمایندگی از سازمان ها و شرکت های مهم همچون نماینده وزارت امور خارجه از جانب سازمان توسعه تجارت و صادرات این وزارتخانه، نماینده اتاق تجاری مجارستان، نماینده اتاق تجاری بوداپست، نماینده سابق مجلس، معاون سابق وزارت نیروی انسانی، نماینده شهردار و مدیران و صاحبان شرکت های تجاری و صنعتی نظیر شرکت اتوبوس سازی ایکاروس حضور به هم رساندند.
در این جلسه سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن توضیح روابط اقتصادی میان ایران و مجارستان، بر زمینه های مشترک همکاری و نقش بخش خصوصی در توسعه این روابط تاکید نمود.
وی همین طور اصرار کرد که سفارت ایران کلیه حمایت های لازم را در اختیار بخش خصوصی ایرانی و مجاری در راستای توسعه روابط قرار خواهند داد.
در ادامه آرمان خالقی، به عنوان نماینده خانه صمت ایران، به معرفی خانه صمت ایران و نقش مهم آن در سطح کشور و استانی برای پشتیبانی از کارهای بخش خصوصی پرداخت و اظهار داشت: زمینه های مختلف توسعه روابط تجاری بین ایران و مجارستان صنعت توریسم، کشاورزی، دامپروری و تولید محصولات غذایی، داروسازی و صنایع شیمیایی، صنایع کوچک و صنعت اتومبیل، شرکت های دانش بنیان و انفورماتیک و در نهایت در صنعت ساختمان و محصولات ساختمانی است.
وی همین طور اصرار کرد که مجارستان به عنوان دروازه ورود به بازارهای کشورهای حوزه اروپای مرکزی و شرقی برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ایرانی مهم می باشد.
مهندس سید محمدرضا مرتضوی، دبیرکل خانه صمت نیز بصورت ویدیو کنفرانس در افتتاحیه حضور پیدا کرد و درباب ضرورت توسعه روابط تجاری بین تجار ایرانی با سایر کشورها و تاثیر این روابط بر صنایع غذایی صحبت کرد.
در اختتام این جلسه هم تبادل نظر و نشست فکری بین مسئولان خانه صمت ایران و فعالان اقتصادی مجاری و ایرانی با موفقیت انجام شد.
گفتنی است مدیریت این دفتر و مسئولیت هماهنگی کارهای آن برعهده آقای دکتر شاهرخ میرزاحسینی، بنیانگذار و رییس هلدینگ اویسینا در مجارستان، است.
وظیفه دفتر توسعه روابط تجاری ایران، تسهیل صادرات محصولات و خدمات ایرانی به مجارستان و دیگر کشورهای حوزه شینگن، خصوصاً کشورهای اروپای مرکزی و شرقی بوسیله مجارستان است.

منبع: