مدیرعامل بانك ملی ایران: مدیریت کارآمد و اصولی سرعت ماشین زیان دهی بانک ملی را گرفت

زیپو کالا: فرزین در مراسم معارفه خود قول داده بود ماشین زیان دهی این بانک را متوقف نماید و حالا صورت های مالی سال ۱۴۰۰ و اقدامات انجام شده تا اختتام تیرماه امسال خبر از تحقق این وعده می دهد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، استفاده از ظرفیت کارشناسی، به کارگیری روش های نوین مدیریتی و تسلط بر پارامترهای موثر، حالا صورت های بانک ملی ایران را به نقطه مطلوبی رسانده و ادامه این روند می تواند شرایط را به نفع بانک تغییر دهد.
بر اساس صورت های مالی موجود، جمع درآمدهای بانک از ۱۳۷ هزار و ۹۴۸ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال در تیرماه ۱۴۰۰ به رقم ۲۳۲ هزار و ۳۰ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال در تیر ماه سال جاری افزایش داشته است که رشد ۶۸ درصدی را نشان میدهد.
در نقطه مقابل جمع هزینه های این بانک در تیرماه امسال رقم ۲۵۷ هزار و ۸۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال را ثبت کرده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل تنها ۳۱ درصد افزایش داشته است. به عبارت دیگر، رشد درآمدهای بانک در طول این مدت، بیش از دو برابر رشد هزینه ها بوده است.
نکته بسیار مهم در صورت های مالی بانک ملی ایران این است که زیان این بانک از رقم ۵۸ هزار و ۷۴۷ میلیارد و ۷۹۲ میلیون ریال در سال قبل به مبلغ ۲۵ هزار و ۷۸۲ میلیارد و ۲۷۷ میلیون ریال امسال کاهش پیدا کرده است.
همچنین تسهیلات پرداختی قرض الحسنه بانک ملی ایران با موضوع تولید و اشتغال تا اختتام تیرماه امسال ۱۵۵ درصد رشد نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان میدهد.
اطلاعات موجود نشان میدهد در سال قبل تعداد ۴۸۴ هزار و ۳۱۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۲۴۶ هزار و ۵۸۴ میلیاردریال و نیز یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۳۹ فقره تسهیلات به ارزش ۲ میلیون و ۲۷ هزار و ۸۰۶ میلیاردریال به بخش های مختلف اقتصادی در زمینه بنگاه های کوچک و متوسط از طرف این بانک پرداخت شده است.
نگاهی به روند رو به رشد صورت مالی بانک ملی نشان میدهد که با مدیریت صحیح و اصولی در وضعیت سخت تحریم نیز می توان به اهداف و موفقیت های در خور تحسین رسید.

منبع: