قابلیت جدید مایکروسافت برای ایمن کردن وای فای

زیپو کالا: مایکروسافت یک خاصیت جدید با عنوان ˮمحافظت از شبکه تلفن همراهˮ‬‬ معرفی کرده است که قابلیت های تشخیص تهدید پلت فرم و محافظت در مقابل تهدیدات در رابطه با وای فای را گسترش می دهد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از نیووین، مایکروسافت یک خاصیت جدید با عنوان “محافظت از شبکه تلفن همراه” را در Defender for Endpoint ‪‪(MDE)‬‬ افزوده است. این خاصیت قابلیت های تشخیص تهدید پلت فرم را به سیستم های عامل iOS و اندروید گسترش می دهد.
شبکه های سازمانی بطور فزاینده ای از دستگاه های تلفن همراه بوسیله اتصال بی سیم استقبال می کنند. این گوشیهای هوشمند و دستگاه های قابل حمل می توانند تهدید امنیتی مهمی باشند. محل های کار ترکیبی بطور مداوم در معرض تهدید یک حمله سایبری قرار دارند. تهدیدها می توانند بوسیله شبکه های وای فای که اغلب خود لطمه پذیر هستند، وارد شوند. صیانت از شبکه تلفن همراه همین طور تلاش خواهدنمود تا از شبکه های شرکتی در مقابل حملات مخربی که از دستگاه های در معرض خطر نشات می گیرند محافظت کند.
مایکروسافت ادعا کرد که شبکه ها پیچیده تر شده اند و در صورت عدم مراقبت، فرصت هایی برای کارهای مجرمانه فراهم می شود. این شرکت گزارش داد: «برای مبارزه با این موضوع، مایکروسافت یک خاصیت صیانت از شبکه تلفن همراه را در Defender for Endpoint ارائه می کند که به سازمان ها کمک می نماید تا نقاط ضعف نقطه پایانی را با کمک اطلاعات قوی شناسایی، ارزیابی و اصلاح کنند. کاربران حالا می توانند با Microsoft Defender for Endpoint از این خاصیت جدید در هر دو پلت فرم اندروید و iOS بهره مند شوند.
مرکز مدیریت Microsoft Endpoint Manager دستورالعمل هایی در مورد تنظیم حفاظت شبکه برای دستگاه های اندروید و iOS دارد. بیشتر حفاظت های موجود در این پلت فرم بطور معمول بطور پیش فرض در بیشتر دستگاه های تلفن همراه فعال می شوند. خاصیت هایی محافظتی که برای شبکه تلفن همراه ارائه می دهد، بدین ترتیب است: محافظت در مقابل تهدیدات در رابطه با وای فای و سخت افزارهایی که می کوشند به شبکه سرک بکشند. اعلان های هنگام شناسایی یک تهدید در رابطه با وای فای. یک تجربه هدایت شده درون برنامه برای اتصال به شبکه های امن. گزینه های اصلاح برای تغییر شبکه ها وقتی شبکه ای «ناامن» یا مشکوک تشخیص داده شود. یک هشدار با اولویت متوسط در هنگام شناسایی یک شبکه مشکوک و یک هشدار اطلاعاتی هنگام شناسایی یک شبکه ناامن.
MDE برای ذخیره سازی و اعلان در دستگاه های iOS به مجوزهای نصب نیاز دارد. کاربران گوشیهای هوشمند اندرویدی باید مجوزهای موقعیت مکانی را اعطا کنند تا به MDE اجازه داده شود شبکه های آنها را نظارت کند و آنها را از هرگونه تهدید باخبر کند. مایکروسافت هشدار داده است که MDE فقط می تواند محافظت محدودی در مقابل تهدیدات شبکه عرضه نماید. علاوه بر این، این پلت فرم تنها در صورتی می تواند از کاربران در مقابل گواهی های جعلی محافظت کند که کاربر از دادن مجوزهای مکان خودداری کند.
مایکروسافت به تدریج درحال افزایش دامنه پلت فرم Defender است. ماه گذشته این شرکت تأیید کرد که هر کسی که اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ را داشته باشد به Microsoft Defender دسترسی خواهد داشت. علاوه بر این، این پلت فرم حالا اجازه می دهد حتی دستگاه های ویندوزی مدیریت نشده اما در معرض خطر را ایزوله کنید.

منبع: