چراغ اقتصاد چین خاموش می شود؟

به گزارش زیپو کالا شهرهای شرقی چین با ظهور سویه های جدید، محدودیت های کووید را تشدید می کنند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، شهرهای شرق چین روز یکشنبه (۳ جولای) با ظهور سویه های جدید ویروس کرونا محدودیت های کووید-۱۹ را تشدید کردند و تهدید جدیدی برای بهبود اقتصادی چین تحت سیاست سختگیرانه دولت در مقابل کووید صفر است.
ووشی در شرق چین، فعالیت در خیلی از مکان های عمومی زیر زمینی، همچون مغازه ها و سوپرمارکت ها را متوقف کرد و خدمات صرف غذا در رستوران ها به حالت تعلیق درآمد و دولت به مردم سفارش کرد از خانه کار کنند. بعد از گزارش ۴۲ مورد جدید بدون علامت در روز شنبه، مقامات شهری از ساکنان خواستند تا ووشی را مگر در موارد ضروری ترک نکنند.
بخش سیشان که بخش عمده ای از عفونت ها تا در موج اخیر داشته، ۷۶۰ هزار ساکن خویش را قرنطینه کرده و ترافیک عمومی را به حالت تعلیق درآورده است.
چین بعنوان بخشی از رویکرد سختگیرانه اتخاذ شده در کشوری که نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ ویروس کرونا در آن شناسایی شد، به کوشش برای از بین بردن عفونت های جدید ادامه می دهد اما قرنطینه ها و سایر اقدامات تلفات سنگینی بر دومین اقتصاد بزرگ جهان وارد کرده است.
کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه اعلام نمود ۴۷۳ مورد جدید کووید-۱۹ ثبت شده است که از این تعداد ۱۰۴ مورد علامتی و ۳۶۹ مورد بدون علامت بودند. این در مقایسه با ۲۶۸ مورد جدید یک روز قبل است که ۷۲ عفونت علامت دار و ۱۹۶ عفونت بدون علامت بودند.
مقامات در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند که شانگهای، پرجمعیت ترین شهر و مرکز مالی چین، یک مورد مثبت در خارج از مناطق قرنطینه در این شهر گزارش کرده است. این شهر در اول ژوئن بعد از دو ماه تعطیلی که به تولید و مخارج مصرف کننده ضربه زد، قرنطینه را لغو نمود.
تولید صنعتی چین در ماه آوریل نسبت به سال قبل ۲.۹ درصد کاهش پیدا کرد.

منبع: