برگزاری اختتامیه جشنواره ملی نقاشی آب

به گزارش زیپو کالا اختتامیه جشنواره ملی نقاشی آب با حضور وزیر نیرو در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار گردید.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز، جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱ در سومین روز از هفته صرفه جویی، جشنواره ملی نقاشی آب، ویژه کودکان و نوجوانان در محل سالن همایش های برج میلاد برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور پرشور کودکان و نوجوانان در کنار خانواده ها همراه بود، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و امیری، مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران حضور داشتند.
در ابتدای مراسم، امیر حسین رنجبران، مدیر کل روابط عمومی منابع آب ایران و رئیس موزه آب گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه نمود.
سپس علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با مهم خواندن بحث آب و محیط زیست بر ضرورت محافظت از آب تاکید و ابراز امیدواری کرد که امثال این جشنواره ها در حوزه های دیگری چون حیات وحش، محیط زیست و … برگزار گردد.
علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو هم در این مراسم با تکیه بر اهمیت نقش فرهنگ سازی مصرف بهینه منابع آب در بین کودکان و نوجوانان بعنوان آینده سازان کشور، از عزم وزارت نیرو برای توسعه فرهنگ مشارکت عمومی برای مدیریت منابع و مصارف آب اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به لزوم تبیین ارزش آب ابراز امیدواری کرد که مجموعه ای از چنین جشنواره هایی با هدف فرهنگ سازی مصرف بهینه برگزار و ارزش آب به معنای کامل پیاده سازی شود.
در ادامه مراسم نتایج برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره اعلام گردید و مجموعاً ۲۶ اثر برگزیده در رده های سنی مختلف جوایز خویش را دریافت نمودند.

منبع: