با سقوط دوباره طلا و افزایش دلار طلا کاهشی به استقبال تابستان رفت

زیپو کالا: قیمت طلا امروز چهارشنبه با تقویت بازدهی دلار و خزانه داری کم شد اما قیمت ها محدود بود برای اینکه سرمایه گذاران منتظر نشانه های تازه در مورد برنامه های سیاست پولی بانکهای مرکزی بزرگ، خصوصاً از طرف فدرال رزرو آمریکا بودند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت شش و ۱۵ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۴.۴ درصد کاهش به ۱۸۲۸ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۸۲۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.
دلار تقویت شد و شمش با قیمت دلار برای خریداران سایر ارزها را گرانتر کرد. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز، اعلام کردند که فدرال رزرو احتمالاً ۷۵ واحد پایه دیگر افزایش نرخ بهره را در ماه جولای ارائه خواهدنمود و به دنبال آن در سپتامبر ۵۰ واحد درصد افزایش خواهد یافت و حداکثر تا نوامبر به یک چهارم درصد کاهش نخواهد یافت.
نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه هزینه فرصت نگهداری طلا را بیشتر می کند که هیچ بازدهی ندارد. بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده نیز افزوده شد و موجب شد که شمش جذاب کمتری داشته باشد.
به نقل از رویترز، دو سیاست گذار بانک مرکزی اروپا گفتند که دولت های منطقه یورو نباید انتظار حمایت بی قید و شرط بانک مرکزی اروپا برای جلوگیری از افزایش بیش از اندازه هزینه های استقراض برای بدهکارترین کشورها را داشته باشند.
اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام نمود که دارایی هایش ۰.۱۶ درصد کم شد و از ۱۰۷۵.۵۴ تن در روز جمعه به ۱۰۷۳.۸۰ تن در روز سه شنبه رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد کاهش به ۲۱.۵۰ دلار رسید، پلاتین ۰.۵ درصد کم شد و به ۹۳۲.۷۹ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۸۶۷دلار و دو سنت رسید.

منبع: