آذری: بحث اشتغال و چابک سازی دولت باید در اولویت برنامه های وزیر آتی کار باشد

به گزارش زیپو کالا یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث اشتغال و چابک سازی دولت از مهم ترین اولویت هایی است که باید  در  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال شود و وزیر پیشنهادی باید این توانمندی را داشته باشد.
علی آذری در گفتگو با ایسنا؛ ضمن اشاره به خصوصیت هایی که گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید دارا باشد، بیان نمود: این که وزیر کار استعفا داد و رئیس جمهور هم با آن موافقت نمود نشان داده است که رئیس جمهور در حوزه کار کردن برای مردم با کسی تعارف ندارد. فرد جدیدی که به مجلس معرفی می شود با حساسیت خاصی که پیش آمده مورد سنجش قرار خواهد گرفت. چه آقای زاهدی وفا و چه فرد دیگر درابتدا باید توانایی خودش را برآورد کند. مجلس در حوزه خدمت وزرا به مردم با کسی تعارف ندارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ما انتظار داریم فردی توانمند برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شود. دادن برنامه برای هر فردی امکان پذیر است اما خود فرد باید بسنجد که این قابلیت را دارا است یا خیر. بنده در مورد توانایی آقای زاهدی وفا برای تصدی این وزارت خانه تابحال بررسی دقیقی انجام ندادم اما رزومه ایشان هم مشخص است. مجلس حساسیت ویژه ای در این عرصه دارد تا یک گزینه توانمند برای این وزارت خانه انتخاب گردد.
نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمان برای ما خیلی مهم می باشد. اگر آقای زاهدی وفا توانمندی لازم را داشته مجلس به آن رای اعتماد خواهد داد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از پایه های رشد و توسعه کشور به حساب می آید. بنده فکر می کنم امروز بحث اشتغال و توسعه کشور و چابک سازی دولت از مهم ترین اولویت هایی است که باید با اولویت در این وزارت خانه دنبال شود و وزیر پیشنهادی باید این توانمندی را داشته باشد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: کشور ما حدود ۱۰ میلیون کارمند دارد در حالیکه کشور چین با جمعیت میلیاردی این میزان کارمند دارد. ما هم در حوزه صنعت و تولید گرفتار مشکل هستیم و هم در حوزه پرداختی ها با مشکل مواجه هستیم. باید وزارت کار بخش خصوصی را فعال کند. بخشی از بدنه دولت باید جدا شده و به دست بخش خصوصی سپرده شود. آنگاه می توانیم از درآمدها کشور در راه توسعه و پیشرفت کشور استفاده نماییم.

منبع: