معاون وزیر جهاد كشاورزی خبر داد: تولید ۱۹۸ هزار تن بذر انواع محصولات توسط سازمان تعاون روستایی

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تولید بیش از ۱۹۸ هزار تن بذور انواع محصولات کشاورزی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش در کشور آگاهی داد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستای، اسماعیل قادری فر رییس هیأت مدیره و ضمن قدردانی از سیاستگذاری کمیته بذر حوزه معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، درباره وضعیت تهیه بذور در کشور توسط این سازمان، اظهار داشت: در امتداد ارتقای امنیت غذایی کشور در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، شبکه تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ۲۸ استان کشور با بهره بردن مناسب از امکانات و ظرفیت های بالقوه و بالفعل خود در سال ۱۴۰۱ برای تولید بذر گندم به میزان ۱۷۱ هزار تن، جو به میزان ۲۲ هزار تن اقدام نموده است.
وی افزود: همین طور بذور سویا به میزان ۷۰۰ تن، برنج به میزان ۲ هزار تن، سیب زمینی به میزان ۳ هزار و ۵۰۰ تن، حبوبات (نخود، لوبیا)، به میزان ۵۰۰ تن، ذرت به میزان ۵۰۰ تن، کلزا به میزان ۹۰۰ تن، شبدر برسیم به میزان ۶۰۰ تن، پنبه به میزان ۱۳۰۰ تن برنامه ریزی شده است.
به گفته مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مجموع معادل ۱۹۸۳۵۰ تن تولید بذور انواع محصولات دستور کار قرار داده که با نظارت کارشناسان در رابطه با موضوع و با هماهنگی و تعامل با معاونت محترم زراعت وزارت متبوع نسبت به تهیه، تدارک و فرآوری اقدام و بین کشاورزان توزیع خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ برمبنای برنامه اعلامی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، معادل ۱۵۴۶۶۸ تن از انواع بذور اصلاح شده تولید، فرآوری و توزیع شده است.

منبع: