نماینده مردم خلخال در مجلس: جهاد کشاورزی روند راه اندازی سدهای معیشتی خلخال را تسریع کند

زیپو کالا: نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضروریست تا فعالیتهای جهاد کشاورزی استان اردبیل برای تکمیل سدهای معیشتی خلخال همچون سد کشاورزی درحال ساخت بلیل تسریع شود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، میرغنی نظری ظهر جمعه در دیدار با مردم خلخال در مسجد جامع این شهر اظهار نمود: در خیلی از موارد انتقادهای سازنده از عملکرد مسؤلان کارساز واقع شده به صورتی که به دنبال طرح یک انتقاد از جانب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از وضعیت اعتبارات بنیاد مسکن کشور و اعتباری که به ناحق از این نهاد انقلابی گرفته شده و به جاهای دیگر اختصاص داده شده بود با پیگیری مستمر نمایندگان، هفته گذشته سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازگردانده شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با عنایت به افزایش اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امسال اساسا این اعتبار با اجرای طرح های هادی روستایی، بهسازی معابر و سایر امور عمرانی در روستاهای کشور نمود پیدا خواهد نمود.
نظری با تقدیر از تلاشهای فرماندار خلخال و مجموعه مدیران اجرایی این شهرستان برای توسعه منطقه اظهار داشت: در پیگیری مطالبات مردمی بسیار جدی هستیم و نظارت روزانه بر عملکرد دستگاههای اجرایی و روش اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و اگر گاهی انتقادی از عملکرد مدیر و یا دستگاهی صورت می گیرد به قصد اصلاح امور و پیشرفت طرح های عمرانی منطقه است.
وی ضمن اشاره به اعلام ممنوعیت صدور هرگونه مجوز از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل برای بهره برداری از معادن شن و ماسه خلخال توسط شورای تأمین این شهرستان بیان نمود: بی توجهی های گذشته به صدور مجوزهای مختلف برای معادن این منطقه منجر به تخریب راه های ارتباطی این شهرستان و به غارت رفتن معادن خلخال و عاری از هرگونه عایدات و اشتغال برای مردم منطقه شده است.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر ضرورت سرعت بخشی به فعالیتهای سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل برای تکمیل سدهای معیشتی خلخال همچون سد کشاورزی درحال ساخت بلیل اضافه کرد: بررسی مشکلات منطقه و نظارت برای حسن اجرای پروژه ها و فعالیت دستگاه ها در دستور کار نمایندگان مجلس است.
نظری همینطور به تشکیل جلسه ای با حضور هفت نفر از مدیران کل استان اردبیل در خلخال جهت بررسی وضعیت طرح های عمرانی این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در این نشست وضعیت اعتباری پروژه های عمرانی در ارتباط با جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب، بنیاد مسکن، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، شرکت توزیع نیروی برق، راهداری و حمل و نقل جاده ای و ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار نمود: نتیجه جلسه امروز اجرای ۱۹ طرح عمران روستایی، بازبینی طرح هادی، پوشش اینترنتی ۳۹ روستا، اجرای ۲۷۰ کیلومتر کابل خودنگهدار برای تقویت شبکه برق رسانی، آسفالت ۴۲ کیلومتر از طریق های روستایی، تکمیل بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی، اجرای بلوار خروجی علی آباد، بهسازی و مرمت راه های عشایری و تأمین آب آشامیدنی ۳۹ روستای کم آب این شهرستان بود

منبع: