در گزارش زیپو كالا اعلام شد؛ کاهش ۱۵ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در بازار آگاهی داد و اظهار داشت: تقاضا برای گوشت به سبب کاهش قدرت خرید مردم، به شدت کم شده است.
علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار مهر، وضعیت بازار گوشت را آرام توصیف کرد و اظهار داشت: بازار به شدت گرفتار رکود شده و قدرت خرید مردم کم شده است.
وی افزود: خیلی از همکاران ما ساعت ها جلو مغازه های خود می ایستند ولی کسی برای خرید مراجعه نمی کند، چونکه مردم توان خرید این کالا را ندارند.
ملکی با اشاره به این که قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی پس از تعطیلات عید نوروز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کم شده است، اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه ممتاز برای مغازه داران بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ هزار تومان و قیمت شقه باکیفیت پایین تر بین ۱۵۵ تا ۱۶۰ هزار تومان است. ضمن این که مغازه داران این کالا را با احتساب ۱۰ درصد سود به مصرف کنندگان عرضه می کنند.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کاهش مصرف گوشت قرمز در عید نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: به سبب بالا بودن قیمت ها و کاهش شدید توان خرید مردم تقاضا برای گوشت قرمز بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد.
وی درباره این که پیش بینی می کنید در ایام آینده وضعیت قیمت گوشت گوسفندی به چه صورت باشد، اظهار داشت: با توجه به این که در ماه های اردیبهشت و خرداد بره های تَرَکی (بره هایی که علف تر می خورند) وارد بازار می شوند و بازار به طور معمول اشباع می شود بدین سبب نباید التهابی وجود داشته باشد.
ملکی درباره این که آیا پیش بینی کاهش بیشتر قیمت را در ایام آینده دارید، اشاره کرد: هم اکنون برای دامداران بیشتر مساله نهاده مطرح است، با توجه به این که شرایط مراتع و صحراها نیز برای چریدن دام ها مطلوب نمی باشد. در استان کردستان که استان دام خیز کشورمان است هم اکنون قیمت هر کیلوگرم کاه ۶ هزار تومان، یونجه ۷ هزار تومان و جو ۸، ۵۰۰ تومان است که این قیمت های بالا موجب می شود دامدار نتواند دام خودرا با قیمت پایین تر عرضه نماید چونکه گرفتار زیان می شود.
وی اشاره کرد: به همین جهت از مسئولان درخواست می نماییم به وضعیت دامداران رسیدگی کنند و نهاده ها به سهولت و با قیمت های بهتر در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد در این صورت شرایط بازار بهبود خواهد یافت.
به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، قیمت هر کیلوگرم ران گوسفندی در مغازه های سطح شهر بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار تومان و قیمت ران گوساله نیز کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است.