طلا شکست خورد

در صورتیکه ارزش دلار به سبب احتمال افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا افزوده شد و تا حدی تقاضای پناهگاه امن ناشی از تشدید درگیری روسیه و اوکراین را جبران کرد، طلا امروز جمعه هشتم آوریل، در بازه محدودی معامله شد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، هر اونس طلا تا ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۲.۶۰ درصد کاهش به ۱۹۲۸ دلار و ۶۰ سنت رسید و طلای آمریکا با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۲۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.
جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA اظهار داشت: طلا در این هفته باتوجه به افزایش بازدهی آمریکا و دلار آمریکا جایگاه نسبتا خوبی داشته است اما ممکنست از روند نزولی حمایت کند.
دلار آمریکا در مقابل سبدی از ارزها به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رسید و با پشتیبانی از اظهارات تند چندین سیاست گذار فدرال رزرو که خواهان سرعت بیشتر افزایش نرخ بهره برای مهار سریع تورم هستند به بهترین هفته خود در یک ماه گذشته رسید.
به نقل از رویترز، دلار قوی تر موجب می شود طلا برای دیگر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد. بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده به بالاترین حد خود در سه سال اخیر رسید و هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش داد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با نرخ ۲۴.۵۷ دلار ثابت بود. پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۶۱.۰۵ دلار رسید و پالادیوم با ۱.۵ درصد افزایش به ۲۲۶۷ دلار و ۵۵ سنت رسید.